1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Yıldırım: Devler Ligi’ni kazanabilirdik


 1. hmzsnmz

  hmzsnmz rank8

  Kayıt:
  14 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  24.648
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Şehir:
  Eskişehir

  Yıldırım: Devler Ligi’ni kazanabilirdik
  Başarılı ve tatmin edici bir sezon geçirdiklerini belirten Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, "Şampiyonlar Ligi'nde şampiyon bile olabilirdik" dedi.
  [​IMG]
  Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, genel olarak değerlendirildiğinde futbol takımının başarılı ve tatmin edici bir sezon geçirdiğini söyledi.
  Aziz Yıldırım, kulübün aylık resmi yayın organı Fenerbahçe Dergisi'nin haziran sayısında yer alan başyazısında, Fenerbahçe'nin Turkcell Süper Ligi ikinci sırada tamamlamasına rağmen, Şampiyonlar Ligi'nde Türkiye'yi temsil etme hakkını kazandığını belirterek, ''Şampiyonlar Ligi'ne yeniden katılabilme hedefi adına önemli olan bu derece, ligin ikinci sırada bitirilmesi ve şampiyonluğun kaçması nedeniyle hiçbir Fenerbahçeli gibi beni de memnun etmemiştir. Üstelik Avrupa'da üst üste kazanılan maçlar ve kulüp tarihinde daha önce hiç ulaşılmamış yerlere gelinmesine rağmen, Türkiye liginde şampiyonluğun kaçması, bu büyük sevinçlerden sonra buruk bir tat bırakmıştır. Ancak genel olarak değerlendirildiğinde Fenerbahçe, başarılı ve tatmin edici bir sezon geçirmiştir'' diye konuştu.
  ''Moskova'ya giderek yerinde izlediğim Şampiyonlar Ligi finalinde de görülmüştür ki, final oynayan takımlardan biri rahatlıkla Fenerbahçe olabilirdi'' diyen Yıldırım, ''Hatta Fenerbahçe, belki bu yıl bu büyük kupaya ulaşabilirdi. Bu düşünce bile, Fenerbahçe'nin geldiği yeri göstermesi adına önemlidir. Ayrıca Şampiyonlar Ligi Kupası'nı, seri penaltı atışları sırasında, bir oyuncusunun yağmur nedeniyle ayağının kayması yüzünden kaybeden Chelsea takımını, bu yıl bu ligde yenebilen tek takım da Fenerbahçe olmuştur. Bu durum da hoş bir ayrıntı ve dipnot olarak futbol tarihindeki yerini alacaktır'' şeklinde konuştu.

  ''OYUNCU VE TEKNİK ADAM SAYISI 100'E YAKLAŞTI''

  Başkan Yıldırım, futbolda sezonun sona ermesi ve yeni sezon planlamalarının yapılmaya başlamasıyla birlikte, gazetelerin spor sayfalarında, transfer haberlerinin de ardı ardına yayınlanmaya başladığını kaydederek, bu konuda ''Çoğu tiraj uğruna yapılan bu haberlerde, bu sezon Fenerbahçe'ye sözde transfer edileceği söylenen oyuncu ve teknik adam sayısı da 100'e yaklaştı. Şubat ayından bu yana gazetelere göre Fenerbahçe'ye transfer edileceği söylenen oyuncuların bir listesini, alfabetik sıraya göre, resmi internet sitemizde mayıs ayının ortalarında yayınladık. Bu listeye göre transfer edilen oyuncu sayısı 70'e yaklaşıyordu. Bu sayının yaklaşık 5'te 1'i kadar teknik direktör de gazetelere göre Fenerbahçe'ye transfer edildi ve bundan başka bazı isimler de ortaya atıldı. Şimdi şu iyi bilinmelidir ki, Fenerbahçe Spor Kulübü gazete sayfalarına bakarak transfer yapmaz'' dedi.
  Yıldırım, ''Transfer hem uzun soluklu, hem de anlık bir iştir. Hedefler ve dengeler vardır. Transfer, hem uzun vadeli planlama, hem de anlık refleks gerektiren bir iştir. Birçok seçenek ve birçok plan vardır. Takımımızın durumu ve hedefleri, alınacak oyuncunun durumu, zamanlama, hatta diğer takımların durumu gibi transfere etki eden unsurlar vardır. Bütün bu unsurlar bir arada değerlendirilir ve bir sonuca varılır. Tüm bunların üzerinde, bizim için her şeyden önce gelen ise Fenerbahçe'nin menfaatleridir. Bizim görevimiz, Fenerbahçe'nin menfaatlerini en iyi şekilde korumak ve gözetmektir. Fenerbahçe'de transfer de buna göre yapılacaktır'' diye konuştu.

  ''TRANSFERDE ACELECİ DEĞİL, SERİNKANLIYIZ''

  Aziz Yıldırım, transferde harcanacak paranın kulübün parası olduğu gerçeğini göz önünde bulundurarak, bu paranın boşa savrulmaması ve sakatlıklar gibi planlanamayan durumlar dışında, alınacak her oyuncudan istifade edilmesinin öncelikleri arasında olduğunu söyledi.
  Transferde yatırımı yapmak gibi, o yatırımın geri dönüşünün de önemli olduğuna değinen Yıldırım, ''Şu da akıllardan çıkarılmamalıdır ki, Fenerbahçe'nin her zaman için en iyi transferi yapacak maddi gücü vardır. Transferde belirleyici olacak olan başkaları değil, Fenerbahçe'dir. Fenerbahçe isteyecek, beğenecek, akılcı bulacak ve gerçekleştirecektir. Tüm bunların ışığı altında biz transferde aceleci değil, serinkanlıyız. Taraftarımız hiç kuşku duymasın ki, her zaman olduğu gibi bu yıl da Fenerbahçe'de transfer, ihtiyaç duyulan yere ve Fenerbahçe geleneklerine göre yapılacaktır. Fenerbahçeliler, gerçek transfer haberlerini de resmi internet sitemiz, Fenerbahçe Televizyonu ve Fenerbahçe Dergisi'nden duyacaklardır'' şeklinde konuştu.

  TARAFTARA TEŞEKKÜR

  Aziz Yıldırım, mayıs ayının 21'inde genel satışına başladıkları kombine kartta, sponsorlara verilen yerler hariç, genel satıştan 5 gün sonra ulaşılan rakamın 21 bin olduğunu ifade ederek, ''Daha ortada duyurulmuş hiçbir transfer olmadan ulaşılan bu rakam çarpıcıdır. Geçen yıl 24 bin kombine sattığımız düşünüldüğünde, bu rakamın bu sene daha da yukarılara çıkacağı kesin gibidir. Kulübüne her zaman için sahip çıkan ve her zaman için desteğini en üst seviyede gösteren taraftarlarımız, kombine satışlarındaki rakamlarla da bu gerçeği bir kez daha gözler önüne sermişlerdir. Taraftarımıza buradan bir kez daha teşekkür ederim'' dedi.

  AMATÖR ŞUBELER

  Mayıs ayının başta voleybol ve basketbol olmak üzere, amatör şubelerde şampiyonluklar ve başarılar yakaladıkları bir ay olduğunu belirten başkan Yıldırım, ''Erkek voleybol takımımız, bariz üstünlük kurduğu maçlar sonrası tarihinde ilk kez Türkiye Kupası'nı ve lig kupasını kazanmıştır. Bayan voleybol takımımız ise şanssızlıklar sonucu lig şampiyonluğunu finalde kaybetmiştir. Bayan basketbol takımımız artık bir gelenek haline getirdiği Türkiye Kupası'nı ve lig şampiyonluğunu kazanırken, Fenerbahçe Ülker Erkek Basketbol Takımımız ise, ligde final maçlarını oynamaktadır. Kürek ve masa tenisi gibi diğer amatör branşlarda da takımlarımız ve sporcularımız önemli başarılar elde etmiştir. Öte yandan, 2008 Pekin Olimpiyatları'nda bu ay itibariyle ülkemizi 12 branşta 58 sporcu temsil edecek. Bu sporculardan 15'i Fenerbahçe Spor Kulübü'nün sporcularıdır ve bu rakam önümüzdeki günlerde artabilir. Olimpiyatlara katılma hakkı kazanarak ülkemizi ve kulübümüzü temsil edecek sporcularımızı da buradan tebrik ediyorum. Tüm bu başarıları kazanarak bizleri gururlandıran ve Fenerbahçe'nin sadece bir futbol kulübü olmadığını herkese gösteren tüm sporcu, teknik adam, idareci ve personelimizi buradan bir kez daha yürekten kutluyorum'' ifadelerini kullandı.
   
 2. The_DifferenT

  The_DifferenT rank8

  Kayıt:
  27 Ekim 2007
  Mesajlar:
  3.806
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Fucker LoL
  Şehir:
  Kestel / BURSA

  Bence fazla gitmiş Aziz yıldırım amx final oynardık Ben Mnu ile fianl oynasak %1 anca şans verirdim finale adamalr darma dagan ederdi ya
   
 3. TuffEnuff

  TuffEnuff rank8

  Kayıt:
  30 Aralık 2007
  Mesajlar:
  600
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  16
  Şehir:
  Unknown

  Ya ßu Azize'ye ßayılıyorum :)

  Tam Senarist Tipi Var Ha xD