Yetenek Sizsiniz Mustafa [14 Şubat]

Kısacada anlatayım; Juriden 12 adet 4 basamaklı sayı istiyor. Fakat sadece 4 tanesini söylemelerini istiyor. Bu 4 tane 4 basamaklı sayıyı toplayıp bir kağıda kimsenin bilmediği (Jurinin bile) bir toplam yazıyor ve gösteriyor 108,xxx gibi bir rakamdı. Bu yazdığı rakam ı bir köşeye koyuyor ve juriden söylemedikleri 8 adet 4 basamaklı sayılarıda söylemelerini istiyor. Söylüyorlar ve ardından verdikleri sayılarıda toplayıp bir önceki 4 tane sayının toplamıyla birlikte 8 tane sayının toplamını topluyor. Sonuç ilk 4 tane sayıdan sonra yazığı kağıttakiyle aynı.

Not: Adam İlkokul Mezunu -.-

Video yuda izleye bilirsiniz. Herhangi bi hile olduğunu sanmıyorum. Canlı yayın ve 8 adet numara bilinmiyor sonuç u yazdığında.

Evet beyler sizce mustafanın yaptığı bu ikinci show u nasıl değerlendiriyorsunuz.

Benim görüşüm; Otistik Savant olma durumu çok yüksek.

Bkz;

Kod:
Vikipedi [Savant Sendromu]

Savant sendromu, Otistik savant, matematik, müzik veya görsel alanda yetenekli otistik hastaların yaşadığı sendroma verilen addır.
Bu hastalar için Fransızca "İdiot Savant" terimi kullanılır. Çok haneli sayıların çarpımını kısa sürede hesaplayabilmek ya da gün ay yıl olarak verilen bir tarihin haftanın hangi gününe rastladığını bulabilmek gibi zihinsel becerilere sahiptirler. Fakat neden yetenekli odukları tamamen açıklanabilmiş değildir. Bazı savantlarda açıkça nörolojik anormallik vardır. Birçok savantın, beyninin sol hemisferinde anormaliteye sahip olduğu bilinir. Dünyada 50-100 kadar müthiş savant tanınır

vardır bununda bi esprisi ama adam cidden uçuk bişi,telefon gelcek filan :mrgreen:

ps:banada söyleyin 5 haneli 5 tane rakam alt alta 3 saniyede topliim :P anca bu kadarını yapabiliyorum daha :mrgreen:

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
mantığıma uymuyor ben çarpamıyorsam kimse çarpamaz hele o 2. numarasının 2 anlamı var ya o sayıların toplamı devamlı sabit ya da ileriyi gören birileri bunun kulağına fısıldıyor cin peri hikayelerinin doğruluğuda burada yatıyor demektir.

Hyr olayı siz yanlış anlamışssınız xD onun ileriyi görmeyle alakası yok o adam 4 sayıdan sonra kendı kafasından sayı yazıyor ve aklında tutuyor ondan sonra 12sayının toplamını kafadan hemen hesaplıyor ve 108*** den 12 sayının toplamını cıkartarak 6**** gibi bi sayı buluyor sonra juriye diyor bunuda sonuca ekleyın dıyor ve 108*** oluyor olay bu kadar basit fakat adam çok hızlı butun sayıları topluyor cıkartıyor.

WildKing demiş ki:
Hyr olayı siz yanlış anlamışssınız xD onun ileriyi görmeyle alakası yok o adam 4 sayıdan sonra kendı kafasından sayı yazıyor ve aklında tutuyor ondan sonra 12sayının toplamını kafadan hemen hesaplıyor ve 108*** den 12 sayının toplamını cıkartarak 6**** gibi bi sayı buluyor sonra juriye diyor bunuda sonuca ekleyın dıyor ve 108*** oluyor olay bu kadar basit fakat adam çok hızlı butun sayıları topluyor cıkartıyor.
=P Nasıl bir cevap bu.

12 sayıyı topluyor ardından 12 sayının toplamıyla cıkartıyor sonuç = 0 Olur =P
4 sayıdan sonra kendisi attı diyelim, sallıyom 1000 dedi biri 1000 değil de 1001 deseydi 1000 x 4'de 1 ihtimal olucaktı bilmesi için ki 8 Tane 4 basamaklı sayı var. Buda 8000 x 4'de 8 Şans demektir.

Vereyim ben sana 4 tane 4 basamaklı sayı 3 gün düşün sonra gel 8 tane daha vereyim verdiğin yanıt dogru cıkıcakmı ?

ya off anlatamıyormki xD . 108*** gibi bi sayı yazdı kagıda sonra acun hesapladı 12sayının toplamını 36000 mı ne cıktı bu adamda hızlıca kagıda yazdıgı 108*** den 12sayının toplamını cıkarttı(3****) işte 6**** birşey çıktı acuna dedi bu sayıyı toplama ekle oda ekledi işte 108*** çıktı

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
kuzum o yaptığı işlemin 2 açıklaması var hangi sayıları öyle toplarsan sonucu hep bir standarttır ki değil, geriye tek birşey kalıyor ileriyi görmek onu da ruhani olarak başarıyor işte açıklaması bu yoksa nasıl tutturulur yahu şu işlemler.

1234
4677
6798
3465
---------
sonra 8 tane 4 haneli rakam pff ilginç.

ya adamın yaptıgı tek şey çok hızlıca toplayıp cıkarmak o kagıda kafadan sallıyor 108.088 gibi birşey

ondan sonraaa acun 8sayıyıda soyluyor sonra hepsını cabucak topluyorrr ve 108.088 den cıkarıyor ve 6**** sayıyı tahtaya yazıyor dıyor bunuda ekle işte acun eklıyıp topluyor 108.088 cıkıyor olay bu

videoyu dikkatli izlerseniz Acun hesap makinesiyle topluyor 12sayıyı sonuc 39659 cıkıyorr adamda o sayıyı hızlıca topluyor ve 109.088 den cıkartıyor ve şifre olarak tahtaya 69394 yazıyor sonra bunu 12sayının toplamıyla topla diyor acuna toplayıncada kagıttaki 109.088 cıkıyor

WildKing demiş ki:
videoyu dikkatli izlerseniz Acun hesap makinesiyle topluyor 12sayıyı sonuc 39659 cıkıyorr adamda o sayıyı hızlıca topluyor ve 109.088 den cıkartıyor ve şifre olarak tahtaya 69394 yazıyor sonra bunu 12sayının toplamıyla topla diyor acuna toplayıncada kagıttaki 109.088 cıkıyor
acun hesap makinasıyla yavaş kaldığı için sen 39659 görüyosun. bir dakka ben daha bitirmedim diyor acun. iyi dinle :wink1:

extraya katiliyorum izlemedim ama okudugumdan anladigim kadari ile bir standartkik soz konusu. gorunen buyuk ihtimalle illuzyon. mesela ornek vereyim buna benzer birsey.

hangi yildayiz 2010 2010x2 sonuc 4020

kac yasindasiniz ornek.. 27
hayatinizda sizi derinden etkileyen bir olayin tarihini soyleyin salliyorum.. 1998
bunun uzerinden kac yil gecti .. 2010 - 1998= 12
dogum tarihiniz nedir.. 1983 toplayin = 27+1998+12+1983 = 4020 her zaman icinde bulundugunuz yilin 2 katini verir sonuc kesin boyle bir matematiksel bir durum var ya kendi buldu bunu yada cok az kimse biliyor sahsi dusuncem bundan ibaret.

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
altanyunus demiş ki:
extraya katiliyorum izlemedim ama okudugumdan anladigim kadari ile bir standartkik soz konusu. gorunen buyuk ihtimalle illuzyon. mesela ornek vereyim buna benzer birsey.

hangi yildayiz 2010 2010x2 sonuc 4020

kac yasindasiniz ornek.. 27
hayatinizda sizi derinden etkileyen bir olayin tarihini soyleyin salliyorum.. 1998
bunun uzerinden kac yil gecti .. 2010 - 1998= 12
dogum tarihiniz nedir.. 1983 toplayin = 27+1998+12+1983 = 4020 her zaman icinde bulundugunuz yilin 2 katini verir sonuc kesin boyle bir matematiksel bir durum var ya kendi buldu bunu yada cok az kimse biliyor sahsi dusuncem bundan ibaret.

heh anlatmak istediğim bu işte ya kendisi buldu bu yöntemi ya da bunu bilenler var paylaşmıyorlar matematik buna izin vermiyorsa diğer etkenleri yazmama gerek yok herhalde :P

yuksek haneli sayilari kafadan carpan bir cok insan var birinin ogretmesi ilede yapmiyorlar kendi kafalarinda gelistirdiklari bir sistem sen kagida yazar eldeleri toplarsin adam kafasina yazar.

bunda bir 3 kagit % 99 var

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
hmzsnmz demiş ki:
Yahu adam yapıyor işte bize izlemek düşer fazla yormayalım kendimizi :lol: :twisted:

nasıl yormazsın bro abdullahhhhh diyişini anladıkta o rakamlar nedir öyle abdulllahhhh mı çözüyor :P

looool bunu anlamayacak ne var ben daha izlerken çözdüm olayı.

bi sayı salladı yazdı kagıda o ezberinde zaten sonra 8 sayı yazılırken anında topladı üstüne bide şifreyi hesapladı üstüne kaç eklersem yere bıraktıgım sayıyı bulurum diye bir şifre verdi çıkan 8 sayının toplamıyla topladı yerdeki sayının toplamı çıktı..

6 haneyi çarpmasına bi lafım yok iyi çözüyor ^^

Yukarı Alt