1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Yerli malı LOST geliyor


 1. Absence

  Absence  

  Kayıt:
  29 Aralık 2007
  Mesajlar:
  8.304
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Herşeyin gerçekleşmesi mümkün yurdumda güzide televizyon kanalımız TRT nin gerçekleştimeye çalıştığı bir olayı aktarmak istedim sizlere
  [​IMG]

  DÜNYADA milyonlarca kişi tarafından izlenen Amerikan dizisi Lost’un bir benzerini çekmek için TRT harekete geçti. Ankaralı genç yönetmenler Enver Özüstün, Bengli Aslan’ın 6 ay süren çekimlerin ardından TRT’ye sunduğu 13 bölümlük ‘Göl’ dizisine onay çıktı. Yerli Lost’un çekimleri ağırlıklı olarak İznik Gölü kıyılarında yapılacak. Göl’ün çekim serüveni, Bursa İznik, Ankara Kızılırmak ve son olarak Bolu Topuklu vadisinde sürecek. Seti Amerikan dizisine oldukça benzeyen yerli yapımın konusu ise biraz farklı.

  KONULAR AYNI OLMAYACAK


  DİZİNİN konusu şöyle olacak; Gölün altında olduğuna inanılan sualtı kentinde İznik’in simgesi olan çinilerden birinde ölümsüzlük madeni bulunur. Bunu ele geçirmeye çalışan kişiler harekete geçer. Ancak bir süre sonra doğaüstü olaylar meydana gelmeye başlar. Bu olayları araştırmaları için belediye başkanı tarafından çağrılan ekibin etrafını kendilerinin bile çözemeyeceği sırlarla dolu olaylar zinciri sarmaya başlar.

  Öte yandan kullanılan tekniklerin ve teknolojinin Türkiyede ilk olduğu belirtiliyor

  İlk sahnesinden itibaren heyecan ve gerilimin eksik olmayacağı dizi, konusu ve kullanılan teknik yöntemler itibariyle Türkiye’de ilk olma özelliği teşkil ediyor. Animasyon ve su altı çekimlerinin sıkça kullanılacağı dizi, bir gece yarısı gölde avlanan bir balıkçının suyun altından gelen patlamalar ve sonrasında oluşan bir girdaba kapılıp suyun altına çekilmesi ile başlar.
   
 2. Chorus

  Chorus Admin

  Kayıt:
  6 Şubat 2007
  Mesajlar:
  333.471
  Beğenilen Mesajlar:
  370
  Ödül Puanları:
  83
  Şehir:
  Taksim/IST.
  Başrolde tatar ramazanın oynayacağı söyleniyor.
   
 3. MassiveAttack

  MassiveAttack rank8

  Kayıt:
  6 Nisan 2007
  Mesajlar:
  1.329
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Atv kanalında "kullanılan tekniklerin ve teknolojinin Türkiyede ilk olduğu belirtiliyor" şeklinde yazılan, patlama/ kırılma sahnelerinin ne denli gerçekçi olduğunu gözümüze sokulan bir dizi 2. haftasında yayından kaldırılmıştı, yazını okuyunca o aklıma geldi.

  Benim görüşüm; bizim yönetmenlerimiz ve senaryo yazarlarımız iyi bir şey çıkarsa sinema yaparlar, dizilerin ülkemizde kapasitesi bellidir. Bu iş kopyada olsa parası bizim cebimizden çıktığı için 500 bölüm yayınlanır.
  Herkesde yer.