Kayıt
10 Nisan 2007
Mesajlar
7.172
Beğeniler
0
Şehir
Paralel evren


Yer yeşil-gök beyaz

Bursaspor, şampiyonluk yolunda emin adımlarla ilerlerken, başta kapalı çarşı olmak üzere kentin her tarafı yeşil-beyazlı bayraklarla donatıldı.

Sezona iyi başlayan, özellikle ikinci yarıda müthiş bir çıkış yakalayarak zirveye oturmayı başaran Bursaspor'a kentten maddi ve manevi destek her geçen gün artıyor.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'nin başlattığı destek kampanyasında 4,5 milyon TL'lik bir rakama ulaşılırken, Bursalılar da kenti takımlarının renkleriyle donatıyor.

Bursaspor'a desteğiyle bilinen tarihi Kapalı Çarşı, esnaf tarafından, yeşil-beyazlı bayraklar, kurdeleler ve afişlerle süslenirken, kentin dört bir yanı dev bayraklarla donatıldı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi kentin her köşesine dev boyutlarda Bursaspor bayrağı asarken, buna odalar, sivil toplum örgütleri, siyasi partiler ve özel kuruluşlar da katıldı.

Kentteki büyük binaların önemli bir kısmında büyük boyutlarda yeşil-beyazlı bayrak yer alırken, Bursa Büyükşehir Belediyesi, elektrik direklerine Bursaspor flaması yerleştirdi. Bursaspor, içerideki tüm maçlarını ''kapalı gişe'', deplasmandaki maçlarını da en az 10 bin taraftarının önünde oynarken, kazanılan maçların ardından kentte sevinç turu atmak da geleneksel hale geldi.


 
Yukarı Alt