Turkcell Global Bilgi’den Diyarbakır Yenişehir İlköğretim Okulu’ndaki engelli çocuklar için özel derslik

Turkcell Global Bilgi, Diyarbakır Yenişehir İlköğretim Okulu’nun 3 sınıfını engelli öğrencilerin ihtiyaçlarına uygun hale getirdi. 3 sınıftan biri otizmli öğrenciler için özel dizayn edilirken, diğer iki sınıf engelli çocukların da eğitim alabileceği standartlara kavuşturuldu.

Türkiye’nin lider müşteri ilişkileri yönetim merkezi Turkcell Global Bilgi sosyal sorumluluk vizyonu doğrultusunda Diyarbakır Yenişehir İlköğretim Okulu’nun üç sınıfını engelli çocukların da eğitim alabileceği standartlara getirdi. Gerçekleştirdiği proje kapsamında Diyarbakır Yenişehir İlköğretim Okulu’nda eğitim gören engelli öğrencilerin eğitim hayatını büyük oranda kolaylaştıran Turkcell Global Bilgi, bu üç sınıf için engelli rampaları oluşturuldu, gerekli tüm teçhizatın teminini sağladı.

Otizmli ve engelli öğrencilerin eğitimi için uygun hale getirilen sınıfların açılışı Yenişehir Kaymakamı Mustafa Demirelli, Yenişehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdurrazak Tekin ve Turkcell Global Bilgi Diyarbakır Lokasyon Müdürü Deniz Ateş’in katılımıyla gerçekleşti.

Turkcell Global Bilgi İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Ersin Aydın konuyla ilgili yaptığı açıklamada:“Şirketimiz kurulduğu günden bu yana kamu yararını gözeten sosyal sorumluluk projelerine destek veriyor. İlke edindiğimiz bu vizyon doğrultusunda Diyarbakır Yenişehir İlköğretim Okulu için şirketimiz bu anlamlı projeyi hayata geçirdi. Girişimlerimiz sonucunda Yenişehir İlköğretim okulumuzda eğitim gören engelli çocuklarımızın önünden engelleri kaldırmaya, onlar için daha rahat eğitim alabilecekleri sınıflar oluşturmaya gayret ettik. Hayata geçirdiğimiz bu projenin birçok kurum ve kişiye örnek olmasını, engelli çocuklarımızın, vatandaşlarımızın hayatlarını kolaylaştıracak girişimlerin çoğalmasını diliyor, yeni sınıflarımızın bu azimli, pırıl pırıl çocuklarımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” dedi.

Yukarı Alt