Bana küfreder gözlerin , dudakların yardım yalvarı
- Resim Silinmiş.​

Bir aralık konu İstiklâl Savaşı'na geldi. Dikkat ettim, Binbaşılar dahil her komutanın hangi birliğe komuta ettiğini, nerede bulunduğunu, -bir gün önce olmuş gibi- hatırlıyordu. O savaş ki araç, gereç, personel kıtlığı bugün güç tasavvur edilirdi. Tümenlere binbaşılar, Kolordulara yarbaylar komuta ediyordu! Fakat, bu kadro canını dişine takmış bir ekipti. var olmak ya da olmamak bu savaşın sonucuna bağlıydı. 30 Ağustos bu ruh haletinin eseriydi. Böyle bir dramı, hem yazarı, hem baş aktörünün ağzından dinlemek müstesna bir mutluluktu. O anılar Ata'yı coşturdukça coşturuyordu. Anlatmalarında abartma yoktu. Ama bu anlatış öylesine canlı, öylesine plastikti ki, hepimiz heyecandan heyecana sürükleniyorduk. Anlatışlarını şöyle bağladı:
- İşte büyük zafer böyle ortak bir eserdir. Şerefler de ortaktır.

Bu alçakgönüllülük şaheseriyle konunun kapanacağını tahmin ediyorduk. Bu arada Atatürk bir duraklama yaptı. Sonra içine dönük, adeta kendisiyle konuşur gibi ilave etti:
- Ama yenilseydik sorumluluk ortak olmayacak yalnız bana ait olacaktı.

Bu belagat karşısında gözyaşımı tutamadım. Tarihin, zaferleri kendine maleden, yenilgileri ise maiyetine yükleyen sahte kahramanlarını hatırladım.

Ord. Prof. Sadi IRMAK

Kaynak: Sadi Irmak, Ord Prof. - Atatürk'ten Anılar, 1978

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Mike Shinoda demiş ki:
Zeratul demiş ki:
'' adam gibi adam '' deyiminin karşılığıdır M.K ATATÜRK :kalp:
:buddha: İsveçlilerin dilindeydi hatta sanırım.
böyle bir adam 100 yılda bir gelir diyorlarda 1000 sene beklesek gelmez bence bir daha ne kadar iyisi olursa olsun en iyisi atadan 1 eksik olacaktır

konuyu 2009 yılında açan ve şu anda hortlatan arkadaşa teşekkürler. nasıl olmuşta öyle bir konuyu kaçırmışım. alçakgönüllülüğün böylesi

Takımı
Besiktas
Tubifex demiş ki:
konuyu 2009 yılında açan ve şu anda hortlatan arkadaşa teşekkürler. nasıl olmuşta öyle bir konuyu kaçırmışım. alçakgönüllülüğün böylesi
Böylesine mühim bir konuda, tüylerimizin diken diken olduğu şu anda dikkat ettiğin tek şey topic tarihiyse, tebrik etmekten başka yapacak birşey bulmakta zorlanıyorum. alkis:

Böyle bir Ata'dan, böyle bir nesilden şu günlere geldik ya, ne diyeyim sonumuzu hayır eyle Allahım.

Lenneth demiş ki:
Tubifex demiş ki:
Böylesine mühim bir konuda, tüylerimizin diken diken olduğu şu anda dikkat ettiğin tek şey topic tarihiyse, tebrik etmekten başka yapacak birşey bulmakta zorlanıyorum. alkis:

Böyle bir Ata'dan, böyle bir nesilden şu günlere geldik ya, ne diyeyim sonumuzu hayır eyle Allahım.
sende benim yaptığım yorumu eleştirmek yerine konun içeriğiyle ilgilenseydin keşke

Takımı
Besiktas
Tubifex demiş ki:
Lenneth demiş ki:
Tubifex demiş ki:

sende benim yaptığım yorumu eleştirmek yerine konun içeriğiyle ilgilenseydin keşke
lol

Tubifex demiş ki:
Lenneth demiş ki:
Tubifex demiş ki:
lol
türkçeyi yozlaştırmamayıda öğrenmen gerek sanırım. yeteri kadar çevremizde abuk sabuk yabancı kelimelerden oluşan şeyler var zaten
Konu başka yerlere kaymasın.Ayrıca Türkçe öğretmen için öncelikle noktalama kurallarını bilmen lazım. cicioe2

Takımı
Besiktas
Tubifex demiş ki:
Lenneth demiş ki:
Tubifex demiş ki:
lol
türkçeyi yozlaştırmamayıda öğrenmen gerek sanırım. yeteri kadar çevremizde abuk sabuk yabancı kelimelerden oluşan şeyler var zaten
1 gün hava al, çık gez dışarıda dolaş. Ondan sonra kiminle nasıl konuşman gerektiğini öğren, tekrar gel foruma. :byes:

@Intensify

Uzatmanın alemi yok, konu kapandı.

Wax Whine

.NET
Server
Aspendos
Takımı
Besiktas
Tubifex demiş ki:
Lenneth demiş ki:
Tubifex demiş ki:
lol
Türkçe'yi yozlaştırmamayı[boşluk]da öğrenmen gerek sanırım. Yeteri kadar çevremizde abuk sabuk yabancı kelimelerden oluşan şeyler var zaten.

Yukarı Alt