1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Yeniden başlat, düzelsin!


 1. Mike Shinoda

  Mike Shinoda rank8

  Kayıt:
  10 Nisan 2007
  Mesajlar:
  7.173
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  üniversiteadayadayı
  Şehir:
  Paralel evren

  [​IMG]

  Sorunların çözümü aslında çok kolay.

  PC'nizde bir sorun mu var? Artık efsane olan "yeniden başlat" çözümü bakın neler yapabiliyor?


  Çoğu zaman elektronik cihazlarınızı kurtarmanın bir sürü yolunu denemişsinizdir. "Gadget Helpline"a göre aslında pek de uğraşmanıza gerek yok, cihazınızı yalnızca kapatıp açarak sorunun üstesinden gelebilirsiniz. Yani efsanevi "Yeniden başlat, düzelsin" bir kez daha karşımızda...

  Mart ayında Gadget Helpline'ı arayan 1000 kişi, cihazlarını yeniden başlattıkarında 274 tanesinin sorunu çözüldü. %27.4 hiç de azımsanacak bir rakam değil.

  GadgetHelpline.com'un kurucusu Crispin Thomas; "Cihazı sorunlu birine verilebilecek en basit ve birçok teknik problemi çözebilecek çözüm aslında bu; güç kaynaklarını çıkarmak beş saniye beklemek ve güç kaynağını takıp cihazı tekrar açmak" diyor.

  " Çoğu zaman insanlar, güç akımı devam ederken yeniden başlatmanın sorunu çözebileceğini düşünüyor ancak bu bazen pek de yeterli olmuyor. Bu durumda sorun yaratan veri hafızada kalabilir ve cihazın doğru çalışmasını engelleyebilir. Ancak güç kaynağını çıkarıp yeniden takmak, sistem hafızasını sıfırlayıp cihazın normal çalışmasına devam etmesini sağlayabilir."