1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

Yeni Yılın Şaşırtıcak İcatları


 1. Unbeaten

  Unbeaten rank8

  Kayıt:
  27 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  433
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  öğrenci
  Şehir:
  X-222 Y-251
  Yeni yılda çıkıcak icatlar arasında Viagra Etkisi Yaratan Yatak Örtüsü, Beyin Okuyan Bilgisayar Kumandası ve Üç Boyutlu Televizyon, Yeni Yılın Teknolojileri arasında şimdiden yerini aldı.
  Afrodizyaklı Çarşaf:44 yaşındaki İspanyol dahi Pep Torres tarafından geliştirilen ve nano teknoloji kullanılarak üretilen çarşaf, cinsellik haplarının içerdiği maddelerin, özel kumaş sayesinde deriden vücuda alınmasına yardımcı oluyor. Bu sayede deri ile kana karışan maddeler, yataktaki çiftlerin cinsel isteklerinde artış yaşanmasını sağlıyor. Bu ürünü ilk başta şaka amaçlı geliştirdiklerini söyleyen Torres, “Ürünü seri üretime sokmamız için bize çok baskı yaptılar. Çünkü bu çarşafı test edenler yatağa girdiklerinden seksten başka hiç bir şeye konsantre olamadıklarını söylüyor” açıklamasını yaptı.

  Beyin Okuyan Kumanda:Avustralyalı teknoloji firması Emotiv tarafından geliştirilen ‘Epoc’ isimli beyin dalgalarını okuyan cihaz ise bilgisayar oyunlarının düşünce gücüyle oynanabilmesini sağlıyor. Kablosuz olarak kullanılan bu alet, 12 saatlık pil ömrüne sahip ve ABD’de 299 dolara satışa sunuldu. Epoc ile gerçek dünyada 1 ton ağırlığında olan bir kayayı, video oyunlarında beyin gücünüzle kaldırabiliyorsunuz. Bu kumanda ile engelli insanların da bilgisayar oyunlarını rahatlıkla kumanda edebileceği belirtiliyor.
  Üç Boyutlu Televizyon:Yüksek çözünürlük’ten (HD) sonra televizyon yayını konusunda önümüzdeki dönemin en önemli gündem maddesini oluşturacak olan üç boyutlu televizyonlar da 2010 yılının öne çıkan teknolojileri arasında yer alıyor. Panasonic, Phillips ve Sony’nin üç boyutlu televizyon geliştirme konusunda çalışmalarını tamamlak üzere olduğu belirtilirken, yeni ürünlerin yıl sonuna doğru satışa sunulacağı ve fiyatların HD televizyonlarla aynı olacağı ifade ediliyor.
  Kuzey Afrikada Güneş Enerjisi Üretilecek:Sahra çölünün sadece yüzde 0.3’ünün güneş panelleriyle kaplandığı halde tüm Avrupa’nın enerji ihtiyacının karşılanabileceğinin ortaya çıkmasının ardından, Almanya’nın önde gelen 20 ‘yeşil enerji’ firması kuzey Afrika’da yapacakları yatırımla 100 gigavat enerji üretmek üzere anlaştı. Dünya Bankası da geçtiğimiz günlerde imza attığı anlaşma ile 2015 yılında, 1 gigawatt üretecek 11 güneş enerji projesi için 5.5 milyar Sterlin vereceğini açıkladı. Bu sayede kuzey Afrika ülkeleriyle birikte; Tunus, Cezayir ve Mısır’ın da ekonomik açıdan katkı göreceği ifade edildi. Ayrıca güneş panellerinde oluşan ısı da deniz suyunu içilebilir suya çevirerek tarımda kullanılmak üzere değerelendirilmesini sağlayacak.

  Bakalım daha neler çıkartıcaklar:)