Yeni Türk yapımı MMOFPS oyunu, Tactic Force!

 1. Reklam


  1. askar

 1. ayko67

  ayko67 rank8

  Kayıt:
  1 Ekim 2016
  Mesajlar:
  104
  Beğenilen Mesajlar:
  19
  Ödül Puanları:
  28
  Meslek:
  Öğrenci(Muhasebe)
  Şehir:
  İstanbul
  literal
  [​IMG]

  Bu yazımda sizlerle,yeni ve iddiali bir Türk yapımı MMOFPS oyunu olan Tactic Force hakkında bir yazı paylaşmaktayım..Oyun henüz geliştirilme sürecinde ancak bildiğim kadarıyla bir süre sonra kapalı betaya giriş için başvurular açılacak.Oyun çok iddialı ve güzel bir oyun olduğu için,sizlerle paylaşmak istedim.Oyun hakkında gerekli bilgilendirmeleri aşağıya yazıyorum,umarım herkes bu güzel oyuna destek çıkarak onları sevdiğimizi gösterebilir.
  Oyun HES Games isimli bir yazılım firması tarafından bizlere sunulacak,umarız bu konuda onların yüzünü kara çıkarmayız

  Oyunun konusu ne? Nasıl bir oyun?
  Oyun,güzel bir MMOFPS oyunu olarak karşımıza çıkacak.. Ekip bildirdiği duyurularda ve notlarda her şeyi kendi elleri ve emekleri ile yapmaya çalıştıklarını ve bu sayede piyasada ki diğer kitlelerden farklı olduklarını iddia ediyor gibi görünüyor..Bu da bizlere oyunun ne kadar güzel bir çizgide ilerlediğini gösteriyor..Ayrıca oyunun yapımcı ekibi,rekabet ve gizliliğin önemi gerekçesi ile bizler ile kısıtlı bilgiler paylaşabiliyor ki şu dönemde bunu yapmak çok yararlı ve haklı bir sebep sunuyor..Oyunun daha şimdiden,bir çok güzel haritası ve silahı mevcut..Görmüş olduğum yazılarda ise olduğunca P2W’den uzak,eğlenceye yakın olacağı yazıyor..Konu olarakta,her zaman ki gibi bir adet T ve bir adet CT takımı mevcut..Oyun,bu iki takım arasında ki savaşları kapsıyor.Ve yine göz atmış olduğum bir yazıda,daha doğrusu bilgilendirmede ise yükleme ekranlarında ne için savaştığımız hakkında bilgilendirmeler de yer alacakmış.Bu detayda bizim oyuna adapte olmamızı kolaylaştıracak gibi.Ayrıca bazı dostlarımla ettiğim ufak sohbetlerde,oyunda bir çok farklı oyun modu olacağıda bilgilerde yer alıyor.Buda bizlere bir çok seçenek sunacak gibi gözüküyor.. Verilen bir bilgilendirme ise şöyle;

  Takımlar (Taraflar) ;

  • A takımı : Tactic (Ajan)
  • B takımı : Force (Asker)
  Maç boyutu ;

  • Maximum 9×9 Yani Maximum 9 kişiden oluşan Ajan Takımı
  • Maximum 9 Kişiden oluşan Asker Takımı karşılıklı çatışacak.
  Ayriyeten harita yükleme esnasında neden mücadele ettiğinizi kısaca anlatan hikayeler olacak.
  Bunun yanında karakter oluşturma ekranında karakter özelleştirme bulunmayacak.
  Oyunda klanlar ve e-spor’a dair geliştirmeler olacak mı?

  Şu anda bildiğim kadarıyla klan sistemi oyunda yer alacak.. Ancak adı başka bir şey olursa bilemem.. Onun haricinde diğer soru olan, E-SPOR mevzusu hakkında da oyunun kendi sitesinde görmüş olduğum yazılarda bilgilendirmeler mevcut..Yani bu konu hakkında gerekli adımlar atılacak gibi gözüküyor..
  Oyun hakkında haritalar ve silahlara dair görseller;


  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]


  Bora-12 Oyundaki en önemli silahlardan bir tanesi olacağı aşikar.
  Türkiye’nin yapmış olduğu ilk uzun namlulu keskin nişancı tüfeğidir. Silahın menzili 1200 metre olup, 1000 metre uzağa nokta atışı yapılabilmektedir. Silahın namlu çapı 7.62 milimetredir.

  [​IMG]


  Desert Eagle
  Yarı-otomatik bir tabancadır. 357'lik, 41'lik, 44'lük, 440 Cor-bon ve 50 AE kalibrelik mermi kullanan modelleri bulunur. Kullandığı mermilerden dolayı çok güçlü bir tabancadır ancak 50 AE kullanan versiyonun geri tepmesinin yüksek olması, silahın oldukça ağır ve büyük olması nedeniyle kullanışı oldukça zordur.


  [​IMG]


  KRISS VECTOR
  SMG (Sub Machine Gun) makineli tabanca kategorisindedir. Mekanizmanın geri tepme etkisiyle, klasik yatay hareketini dahiyane bir tasarım ile aşağı doğru çekerek, namlu şahlanmasını asgari düzeye indirir. Bu sayede nokta atışı yapar gibi darbeli ve seri atış imkânı sağlamaktadır. 45 kalibrenin yakın mesafede etkisi ile hedef üzerinde combo etkisi yapar.


  [​IMG]  MPT-76
  Tamamen milli kaynaklar kullanılarak, yurtdışından teknik destek alınmadan üretilen Milli Piyade Tüfeğidir. (MPT-76) NATO standardı olan, soğuk ve sıcak hava, kum, yağmur, çamur gibi ağırlaştırılmış 42 testin tamamını hatasız geçmiştir. 600 metreye kadar etkili bir menzile sahiptir.


  [​IMG]


  KNT-76
  Türkiye’nin ürettiği milli keskin nişancı tüfeğidir. Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu tarafından Kırıkkale’de üretilmiştir. Yarı otomatik bir silah olup, bu özeliği sayesinde kullanım kolaylığı sağlamaktadır. 900 metre etkili menzile sahip olan silah, 7.62 milimetre çapında ve 4 kilo 700 gram ağırlığındadır.  [​IMG]

  AK-74
  AK-74 yani Otomatik Kalaşnikof Tüfeği, AK-47’nin 1974 yılında modernize edilmiş, daha küçük kalibreli mermi kullanan versiyonudur. Küçük kalibreli ve güçlü M16 tüfeğine karşılık geliştirilmiştir. Keskin nişancı dürbünü, gece görüş dürbünü, termal kamera, optik nişangah, lazer hedefleyici ve susturucu aksesuar olarak takılabilir.


  " SEMRÜK "
  Türk mitolojisinde, Yakutlar çift başlı kartala “öksökö kuşu” derler. Günümüz Türkçesinde “bürküt” kartal demektir. Bakır tırnaklıdır, sağ kanadı ile güneşi, sol kanadı ile ayı kaplar. Ona gök kuşu da denir. Büyük kartallar için Bürküt kelimesi kullanılır. Başkurt efsanesinde “Semrük” adındaki kuş iki başlı kartaldır. Bu başlardan biri insan başı olarak da düşünülür.
  Semrük, Tactic Force’un özel bıçakları arasında yer alacaktır.


  [​IMG]
  [​IMG]


  OTS-14 " Groza "
  "Groza", Rus yapımı bir bullpup piyade tüfeğidir. Silah, 1990'larda geliştirilmiştir. 7.62x39mm veya 9x39mm sesaltı mühimmat kullanmaktadır.


  [​IMG]

  "AWM "
  Keskin Nişancı Tüfeği İngiliz yapımı bir sniper tüfeğidir. İlk üretimine 1996'da başlanmıştır ve Irak ile Afganistan işgallerinde İngiliz Ordusunun aktif olarak kullandığı keskin nişancı tüfeklerinden birisidir. 6.9 kiloya sahiptir ve 1.100 metreye kadar menzile ulaşmaktadır.


  [​IMG]

  AWP
  Accuracy International Arctic Warfare (AWP),
  Birleşik Krallık yapımı bir keskin nişancı tüfeğidir. Silah, 1980'lerde Accuracy International tarafından tasarlanmış ve üretilmekte olup sivil, polis ve askeri tüfek olarak ünlenmiştir.


  [​IMG]

  CANİK
  CANİK TP9 SFx, 132 mm namlu boyu ile TP Serisi tabancaların en özel versiyonu olarak tasarlanmıştır. Sport atıcılığı ile ilgilenen ve Özel Kuvvetler personelinin daha hassas ve kişiye özel atış yapabilmesi amacı ile SFx modelinde, kişinin silah üzerinde kendine göre değişiklikler yapabilmesi sağlanmıştır. 2017 yılında Amerika'da düzenlenen Industry Choice Awards yarışmasında yılın tabancası ödülünü almıştır.


  [​IMG]

  UTS-15,
  12 kalibre ve 14+1 fişek kapasiteli Türk yapımı tüfektir. Tüfeği 5 ana montaj grubuna ayırmak için 30 saniye yeterlidir. Anında açılabilen yükleme kanal kapakları ile fişekler kolaylıkla yerleştirilir. 20’ye yakın ülkeye satışı yapılmış olup Amerika’da FBI tarafından kullanılmaktadır.


  [​IMG]
  KÜREK
  Hareket kabiliyetini artıran araçların henüz yaygınlaşmamış olması dolayısı ile, siperler, 1. Dünya Savaşında hayatta kalmak için müthiş bir önem arz ediyordu. Askerler bu siperleri de kısa kürekler yardımı ile kazabiliyordu. Kürekler zaman zaman silah olarak da kullanılıyordu.


  [​IMG]

  PALA
  Klasik pala bıçaklarının doğada hayatta kalmaya faydasının aksine bu model, özel olarak yakın dövüş ve savaş amaçlı olarak tasarlanmıştır. Paslanmaz çelikten üretilmiştir. Keskin ve sivri ucu, düşmana saplanıp parçalamaktadır. Üzerindeki delikler bıçağı hafifletmek için eklenmiştir. Halatlı sapı kolay ve rahat bir kavramayı ve elden kaymamasını sağlar. Ayrıca bu tasarımıyla klasik pala bıçaklarına nazaran düşmana daha korkutucu bir izlenim verip onları psikolojik olarak da etkileyen Pala, Tactic Force’un özel bıçakları arasında yer alacaktır.

  [​IMG]  MP5
  MP5, makineli tabanca; barut gazının etkisi ile çalışan, gaz silahı olarak ve gösteri silahı olarak da kullanılan, Türkiye’de yaygın hizmet veren tam otomatik (makineli) tabancadır. 1966‘da hizmete giren MP5‘ler geniş kullanım seçenekleri, özel operasyonlar için birçok ek donanıma ve farklı çeşitlemelere sahip olmasından ötürü özel kuvvetler, güvenlik güçleri, istihbarat elemanları ile kolluk görevlileri tarafından yaygın olarak kullanılmaktadır. MP5K’ları Türk Polis Teşkilatı da kullanır. Silah özellikle en az 200 m mesafe içerisinde oldukça isabetlidir. MP5, Emniyet Genel Müdürlüğü’nde kullanılmasının yanı sıra Türk Silahlı Kuvvetlerinde Subay, Astsubayların kadro silahıdır.

  [​IMG]  Mauser M12
  Ölüm saçan "kanlı" mavzer. Bir çok Alman’ın dahi varlığından haberdar olmadığı Oberndorf, ormanın kuytuluklarında kurulu bu küçük şehir, bir dönemler imparatorların, silah ticaretiyle uğraşanların ilgi odağı olmuş. Württemberg Kralı Kayzer Friedrich tarafından 1811’de boş bir manastıra kurulan Mavzer fabrikası Prusya ordusuna piyade tüfeği üretmeyebaşlamış. Başlangıçta kimsenin dikkatini çekmeyen Mavzer fabrikasında durum Wilhelm ile Paul Mauser kardeşler 1872’de ölüm saçan bu silah fabrikasını ele alınca değişmiş.

  Mauser M12 tüfeğinin bu modeli, kullanıcıları olan nişancılar ve avcılar tarafından çok beğenildiğini ve güvenilirliğini kanıtladı. Tetik ağırlığı bir kilonun altında, emniyet mandalı üç pozisyonludur ve dipçiği ise oldukça ergonomiktir.

  [​IMG]


  KSG12
  KSG12 için kesinlikle sıradan bir pompalı tüfek diyemeyiz. Adeta bir mühendislik harikası olan bu silah,15 adet 12 ölçülü mermi alan bir Amerikan pompalı av tüfeğidir.
  Daha fazla mermi alabilmek için çift şarjör kullanır ve küçültülmüş boyutu taşınabilirliğini artırır. Dünyadaki en ölümcül pompalı av tüfeğidir.

  [​IMG]


  UMP-45
  UMP (Universal Machine Pistol) “Çok amaçlı makinalı silah” kelimesinin kısaltılmış halidir. Üretimine ilk kez 1999 yılında başlandı. UMP’nin tasarlanmasının arkasında yatan kilit fikir oldukça hafif ve atış gücü fazla olan bir tüfek üretmekti. Ayrıca üretici şirketin şimdiye kadarki en meşhur ürünü olan MP5’i geçmek gibi bir amacı da bulunmaktaydı. Silahın gövdesi polimerden üretilmiştir. Her iki elle de kullanım için uygun olarak tasarlanmıştır. Atış hızı oldukça yüksek olan UMP dakikada 600-700 mermi atabilmekte.


  [​IMG]

  AUG EF88
  Avustralya Savunma Sanayi tarafından geliştirilen AUG EF88, Steyr AUG'a benzerliğiyle bilinmektedir ancak F88A2'nin en gelişmiş versiyonudur.
  İlk defa 2012 yılında lansmanı yapılan bu silah 2013 yılında seri üretime geçmiştir. Dakikada 850 mermi atış yapan EF88'nin diğer AUG serilerine göre tepmesi minimuma indirilmiştir.  [​IMG]


  Oyun hakkında şuan da sizler ile paylaşabileceğim bilgiler bu kadar,umarız çok güzel bir oyun olur.. Eğer kapalı beta sürecinde başvurum onaylanırsa,sizler için daha detaylı anlatımlar yapabilirim.. Şimdilik sağlayabileceğim bilgiler bu kadar.. Hepimiz merak ile bekliyoruz..


  Oyunun kendi sitesi;

  Tactic Force | %100 Türk Yapımı Türkiye'nin En Gelişmiş MMOFPS Oyunu


  Oyunun sosyal medya hesapları;

  Tactic Force
  Tactic Force (@tacticforce) • Instagram photos and videos
  TacticForce (@tacticforcegame) | Twitter/
  Tactic Force/


   
  Son düzenleme: 5 Şubat 2019
  ExcI bunu beğendi.
 2. RanstaMonsta

  RanstaMonsta exlmanager

  Kayıt:
  26 Ocak 2016
  Mesajlar:
  3.203
  Beğenilen Mesajlar:
  1.057
  Ödül Puanları:
  143
  Meslek:
  Öğrenci
  Şehir:
  Edirne

  Türk malı silahların arkasında sağında solunda Türkiye bayrağı var fakat Rus malı bir silahın arkasında Rusya bayrağı yok. Her yere basa basa da %100 Türk yapımı oyun yazmışlar. Sanırım sadece Türkiye pazarına hizmet edecek oyun.
   
 3. ayko67

  ayko67 rank8

  Kayıt:
  1 Ekim 2016
  Mesajlar:
  104
  Beğenilen Mesajlar:
  19
  Ödül Puanları:
  28
  Meslek:
  Öğrenci(Muhasebe)
  Şehir:
  İstanbul

  Hedefleri bütün avrupaymış ama suan sadece sunucuları türkiyeye açık olcak diye biliyorum.
   
 4. Flexi

  Flexi graphicdesigner

  Kayıt:
  26 Temmuz 2012
  Mesajlar:
  4.499
  Beğenilen Mesajlar:
  1.104
  Ödül Puanları:
  143
  Meslek:
  Add-Ons Designer
  Şehir:
  Konak,İzmir

  Hedef avrupa diyorlar, 9:45 açıp dinlermisin ironiye bak..
  Sözüm burada kalsın umarım beni yanıltırlar, bug ve hack dolayısı ile gündeme gelecek olan oyunlardan bir tanesi önümüzde duruyor.
   
 5. Tweety

  Tweety olduser

  Kayıt:
  24 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  3.804
  Beğenilen Mesajlar:
  52
  Ödül Puanları:
  48
  Meslek:
  Chief Executive Officer
  Şehir:
  İzmir, Bornova

  Unreal Engine ve C++ yazılım dili kullanılarak yapılmış bir oyun olacak sanırım... Web sitelerinde gezindiğim kadarıyla takımları tam olarak tamamlanmamış, umarım mevcut takımınızda joker elemanları vardır yoksa güvenlik network ve DB konusunda gerçekten sıkıntı çekebilirler...

  Hayırlısı diyelim hayırlısı olsun... İndirip bi buglarına bakmak lazım... Nerdeydi benim kali flash'ım :twisted:
   
 6. heRanarchy

  heRanarchy moderator

  Kayıt:
  28 Temmuz 2012
  Mesajlar:
  1.606
  Beğenilen Mesajlar:
  162
  Ödül Puanları:
  73
  Şehir:
  nWo ~

  Aylar önce bunlara ben fake demiştim :lol: çıkarsa oynarım bakalım.
   
 7. ayko67

  ayko67 rank8

  Kayıt:
  1 Ekim 2016
  Mesajlar:
  104
  Beğenilen Mesajlar:
  19
  Ödül Puanları:
  28
  Meslek:
  Öğrenci(Muhasebe)
  Şehir:
  İstanbul

  İnşallah öyle olmaz bakalım :beer:
   
 8. heRanarchy

  heRanarchy moderator

  Kayıt:
  28 Temmuz 2012
  Mesajlar:
  1.606
  Beğenilen Mesajlar:
  162
  Ödül Puanları:
  73
  Şehir:
  nWo ~

  ben buraya bi @Toxicated etiketlemek istiyorum zamanında az Combat Arms oynayıp ban yememiştik :lol:

  şu 2 harita hiçbi oyunda ki tadı vermemişti..

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  Toxicated bunu beğendi.
 9. ExcI

  ExcI Kiss mevsimi (Temeltepe-1.boluk)

  Kayıt:
  17 Kasım 2016
  Mesajlar:
  2.220
  Beğenilen Mesajlar:
  323
  Ödül Puanları:
  93
  Meslek:
  Serbest Meslek Erbabı
  Şehir:
  41°05'50.4"N 33°51'48.0"E

  güzele benziyor belki bende denerim bir gün
   
 10. Toxicated

  Toxicated rank8

  Kayıt:
  7 Haziran 2008
  Mesajlar:
  9.597
  Beğenilen Mesajlar:
  65
  Ödül Puanları:
  58
  Meslek:
  Mermer & Granit
  Şehir:
  İstanbul

  Snow Walley çocukluk aşkımdı :) Ahh Endynem ahhhh...

  PS : Oyuna ön kayıt oldum tabii ki de girip bakacağım ve nick aynı ; Endynem olacak başkasına kaptırmazsak
   
  heRanarchy bunu beğendi.
 11. heRanarchy

  heRanarchy moderator

  Kayıt:
  28 Temmuz 2012
  Mesajlar:
  1.606
  Beğenilen Mesajlar:
  162
  Ödül Puanları:
  73
  Şehir:
  nWo ~
  Toxicated bunu beğendi.
 12. Sieger

  Sieger olduser

  Kayıt:
  22 Ağustos 2010
  Mesajlar:
  1.563
  Beğenilen Mesajlar:
  396
  Ödül Puanları:
  93
  Meslek:
  Producer&DJ


  Zula v2 :think::think: