1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Yeni trojan, kurbanlarının banka hesap bilgilerini gizliyor


 1. Xplosive

  Xplosive Bilgiliyim

  Kayıt:
  30 Temmuz 2009
  Mesajlar:
  2.523
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Teknolojiyi kullanarak suç işleyenlerin geliştirdikleri yöntemler, güvenlikle uğraşanlara parmak ısırtmaya devam ediyor. Wired dergisi, böyle yenilikçi ve şaşırtıcı bir hırsızlık sisteminin haberini vermekte.

  Habere göre, bilişim güvenliği araştırmacılarının radarlarına yeni takılan ve URLZone adı verilen çok geliştirilmiş yeni bir trojan, öncelikle kullanıcının online banka giriş bilgilerini elde ediyor. Bu bilgileri aldıktan sonra kullanıcının hesaplarına erişebilen trojan, gerek kurbanını, gerekse bankanın güvenlik sistemlerini uyandırmamak için önceden ayarlanmış hesaplara rastgele miktarlarda havaleler yapmaya başlıyor. Sistemin en ilginç yanıysa, kullanıcı bilgisayarından sanal banka şubesine girip hesaplarına baktığında, ekrana gelen bilgilerin trojan tarafından değiştirilmiş olması. Böylece kurban, hesaplarında bir değişim olduğunu farketmiyor ve uğradığı felaketi polise bildirene kadar zaman geçiyor. Bu zaman aralığı da hırsızlara hem hesabı boşaltmak, hem de sırra kadem basmak için yeterli fırsatı tanıyor.

  Şu anda sadece Alman bankalarını hedef alan bu uygulamanın, başka ülkeler ve başka bankalara uyarlanmaması için bir engel olmadığı belirtilmekte. Habere göre sistemi geliştirenler yılda 7.3 Milyon Dolar kadar bir meblağı çalabiliyorlar.​
   
 2. |SicknesS|

  |SicknesS| rank8

  Kayıt:
  1 Eylül 2009
  Mesajlar:
  433
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Professional Silkroad Player
  yılda 7.3 Milyon Dolar yuh, vay be... :popcorn: