Apt

rank8
Sitede gezindiğim ve gözlemlediğim kadarıyla,
Site yöneticilerinin kullandiklari kelimeler normal üyeler tarafindan özellikle extraloobun ve menejerlerin kullandiklari kelimeler revaçta.Mesela ''hacım ve lakin'' kelimeleri.Önceden sitede pek sık rastlamadığım bir kelimeydi fakat son haftalarda neredeyse herkez birbirine hacım demeye başladı.
Bir diğeri ise,
Buda son 2 haftadır rastladığım bir durum.Açılan bir konuya kendi yazısıyla cevap vermek yerine bir başkasının mesajını sadece alıntı yaparak cevap vermek.Bu alıntıyla cevap verme şeklinide ilk global modlarda görmüştüm.Sonra tüm siteye yayıldı :D

Burdan şu sonuca varabiliriz.Yöneticilerin konuşma tarzı tüm site tarafından benimseniyo ve öyle konuşulmaya başlanıyo.Sitedeki yöneticilerin konuşma konusunda biraz daha önem göstermesini rica ediyorum.

Apt

rank8
manslayer demiş ki:
Buda demek oluorki başarılı kişileri örnek alıoz güzel bi durum :mrgreen:
İşte kastettiğim oydu örnek alındıkları için en ufak bir yanlışlarında tüm site etkilenir.Şahsen ben birkaç moderatörün banlamasında bu tür durumların etkili olduğunu düşünüyorum.

"HACIM" kelimesini bizim icin anlam ve deger tasiyan kisiler icin kullaniyoruz. aileden olanlara yani (post kasarak elde edilen rütbe degil, bosuna ümitlenmeyin). tabii bu sekilde kullanimda da birkac istisna var:
1)SnowFlake'e o sekilde hitap etmiyoruz (ya da ben rastlamadim)
2)Ben ve Kemalist bu kelimeyi kullanmiyoruz (ben kullanmak istemiyorum, Kemalist de Kemalist oldugundan :wink1: )

Tüm niyetlerin, bedenleri varmışçasına görülebildi
belgther demiş ki:
"HACIM" kelimesini bizim icin anlam ve deger tasiyan kisiler icin kullaniyoruz. aileden olanlara yani (post kasarak elde edilen rütbe degil, bosuna ümitlenmeyin). tabii bu sekilde kullanimda da birkac istisna var:
2)Ben ve Kemalist bu kelimeyi kullanmiyoruz (ben kullanmak istemiyorum, Kemalist de Kemalist oldugundan :wink1: )
kız olduğumu bilmeyenler arada kullanıyor :P
bu "hacım" kelimesine bir burda bir de Avrupa Yakası'nda rastlıyorum espiri amaçlı kullanıyorum ^^
alıntı ile cevap verme olayına aşırı sinir oluyorum bazı üyeler işi abarttı kendilerine has cümleleri yok xD

Apt

rank8
belgther demiş ki:
Bende kullanmıyorum zaten hacım kelimesini.Ama senin yazdığın kullanılış amacını bilmeden kullananlar dolu.

SnowFlake demiş ki:
belgther demiş ki:
kız olduğumu bilmeyenler arada kullanıyor :P
bu "hacım" kelimesine bir burda bir de Avrupa Yakası'nda rastlıyorum espiri amaçlı kullanıyorum ^^
alıntı ile cevap verme olayına aşırı sinir oluyorum bazı üyeler işi abarttı kendilerine has cümleleri yok xD
haklisin "HACIM" ( :D ) alintiyi ne icin yaparsin baskasinin fikrine düsüncesine karsi bir düsünce söylemek icin ya da en azindan ben bu amacla kullaniyorum... diger üyelere tavsiyem de siz de bu sekilde kullanin, özellikle elite ya da mod olmak isteyenler buna dikkat etsinler cünkü bu kisileri secerken onlarin yaptiklari paylasimlarin kalitesine baktigimiz gibi karakterlerine de bakiyoruz saglam karakterli kisileri aramizda görmek istiyoruz bu yüzden deneme mod kavrami var adi üstünde deniyoruz mavi yapacagimiz kisiyi gercekten bu göreve layik mi degil mi diye bu denemelerde kendi bölümünü ne kadar idare ettiginin yani sira kisiligini de inceliyoruz zamanla taniyoruz ve de en sonunda aramiza aliyoruz inanmayan diger mavileri incelesin onlari örnek alsin. kendi cümleleriniz kendi karakterinizi yansitir cünkü karakterinizi bir cikolata üretim hatti gibi düsünün cümleleriniz de cikolata, eger kendi hattinizi calistirmayip da baskasinin cikolatasini alip kendinize mal ediyorsaniz herkesten önce kendinizi kandiriyorsunuz demektir alinti yapmayin demiyorum yapin ama altina da güzel mantikli seyler yazin, bos birakmak ya da kuru bir + bilmemne ile gecistirmeyin böyle yapin sonra aramiza gelin gelince de hepinize benden birer bira :beer:

Wax Whine

.NET
Server
Aspendos
Takımı
Besiktas
Lakin kelimesinde ne var acaba? Lakin kelimesini kinaye yapmak için kullanıyorum :wink1: Türkçe'deki eski kelimelere hayranım.

Misproject

Buralıyım
belgther demiş ki:
+1

Windy

Wax Whine demiş ki:
Lakin kelimesinde ne var acaba? Lakin kelimesini kinaye yapmak için kullanıyorum :wink1: Türkçe'deki eski kelimelere hayranım.

gelde bu cümleye alıntı yapma (: eski kelimeleri kullanarak yazılar çıkarmaktan hoşlanıyorum (: + hacı,hacım vs. kelimesinide 1. etkeni burhan altıntop 2. etkeni söylemek hoşuma gitmesidir,

Hoşuma giden herşeyin peşine giderim :kalp:

Wax Whine demiş ki:
aynen hacım mesela estagfurullah, ekseriya gibilerinden

Yukarı Alt