joysro

Takımı
Galatasaray
Selam beyler,

Yeni temayı farketmeyen yoktur herhalde :lolmuch: Yeni tema aslında yeni bir sürüm ile gelen, gelmesi zorunlu olan bir yenilikti.
Yeni temayla beraber bir çok yeni özellikte geldi. Bunlardan bir kaçını tanıtayım sizlere;

menu.jpg

Bu menüde yer alan iki yeni seçenek mevcut. İlk önce bu toggle
toggle.jpg
hakkında bilgi vereyim, bastığınızda temayı kendinize göre düzenleyebileceğiniz bir menü çıkartıyor. Bu menüden forumun düzenini değiştirebilirsiniz, forumun genişliğini %100 olarak ayarlayabilirsiniz, sidebarı diğer tarafa alabilirsiniz. Mobilde farklı düzenlemeler, bilgisayarda farklı düzenlemeler içeriyor. Kendinize göre forumu ayarlayabilirsiniz.

İkinci özellik
ay.jpg
en çok istenen özellikti. Bastığınızda gece moduna geçiyor :popcorn: Yerini ampule bırakıyor ve bastığınızda gündüz moduna geri dönebiliyorsunuz.

Bu iki özelliğin yanı sıra "push notification" ve "tablo ekleme" özellikleri geldi.

Push notification için, "buraya" tıklayıp "Tarayıcı bildirimlerini aç" demeniz yeterli. Bunu açtığınızda, mesajınız beğenildiğinde, mesajınıza cevap verildiğinde yada özel mesaj geldiğinde bildirim alacaksınız tarayıcınızdan. Ne zaman bildirim almak istediğinizi seçebileceğiniz çok detaylı bir liste var. Buradan hangi bildirimleri alıp almayacağınıza karar verebilirsiniz. Atıyorum sadece bana özel mesaj geldiğinde bildirim yolla diye ayarlayabilirsiniz. Not: anlık bildirim olayı ios ve macos'ta çalışmıyor :/
bildirim.jpg

Tablo kullanımı da gayet basit,
tablo.jpg
mesaj yazma yerindeyken bu icona tıklayıp kaç satır & sütun eklemek istediğinizi seçmeniz yeterli. Word'ten pek bir farkı yok yani :saygilar:

Son olarak, temaya alışmanız tabi ki zaman alacaktır ama alışacağız hep beraber. Gün geçtikçe üstünde değişiklikler ve eklemeler yapacağız, butonları yenilemek ve biraz daha extraloob'a özel kılmak gibi. Bununla beraber ekstra bir kaç tema daha eklenecek eğer sizin istediğiniz tema varsa xenforo 2.1 için onlarıda ekleyebiliriz.

Yenilik ve özellik olarak bir kaç şey daha eklenecek, yavaş yavaş farklı eklentiler satın alınacak. Sizin eski temada olupta yeni temada bulamadığınız bir özellik varsa, belirtebilirsiniz onun hakkında da çalışmalara başlarız
:beer:

Takımı
Galatasaray
Yeni özelliklere ek olarak, şöyle bir şey var. Herhangi bir foruma girdiğinizde yeni konu aç butonuna tıklamanıza gerek yok, direk foruma girdiğiniz gibi bir alan açılıyor oraya konu başlığını ve açılan yere mesajınızı yazıp konuyu açabiliyorsunuz.

konu.jpg

Açıldığında;

gibi.jpg

Takımı
Galatasaray
Sıvı genişliği çok yayıyor kapatınca da çok boşluk kalıyor ortası yok mu bu işin :D

Takımı
Galatasaray
Sıvı genişliği çok yayıyor kapatınca da çok boşluk kalıyor ortası yok mu bu işin :D
Light'ta biraz yükselttim ne diyorsun?

Her türlü bildirime açığım bundan sonra :lolmuch:
Burayı türkçeleştirmemişiz :lolmuch:

Bu bildirim işi mükemmel oldu, normalde diğer sitelerde asla kullanmayacağım bir özellik çünkü zırt pırt reklam gönderip deli edecekler ama burada gerekli. Mesajımı beğendi gibi gereksiz bildirimleri pusth'tan kaldırıp sadece alıntı ve özel mesaj izni verdim bence efsane oldu.

Server
Seçiniz...
Takımı
Galatasaray
Light'ta biraz yükselttim ne diyorsun?

Burayı türkçeleştirmemişiz :lolmuch:

Bu bildirim işi mükemmel oldu, normalde diğer sitelerde asla kullanmayacağım bir özellik çünkü zırt pırt reklam gönderip deli edecekler ama burada gerekli. Mesajımı beğendi gibi gereksiz bildirimleri pusth'tan kaldırıp sadece alıntı ve özel mesaj izni verdim bence efsane oldu.
Gayet güzel olmuş :mrgreen:

Dosyalar

ExcI

ExcI
Server
Seçiniz...
Takımı
Seçiniz...
Beğen simgesine basınca ifadeleri belirmesi :thumbsup:
gece modu özelliği :thumbsup:
ifadeler simgesine logo ve butonların dahil edilmesi :thumbsup:
video ekle özelliğindeki onaylanan siteler içeriğinin genişlemesi :thumbsup:
ve tablo simgesine tıkladıktan sonra eklenecek tabloyu ayarlamak çok ergonomik olmuş alkis:

forum görünümündeki zariflik 2020'ye tam yakışıyor

Son düzenleme:
Hayırlı olsun, elinize sağlık, gerçekten hoş olmuş.

İlk gözüme garip geldi ama alışmaya başladım :D

Yukarı