NFS serisi 3 yeni oyunla devam edecek... Hatta 4...

Son günlerde, “artık Need For Speed oyunu çıkmayacak mı?” dedikoduları ortalıkta dolaşırken, sonunda Electronic Arts’dan resmi bir açıklama geldi. Seri, kaldığı yerden yoluna devam ediyor. Hem de 1 değil, 3 oyunla birlikte...

Electronic Arts pazarlama bölümü başkan yardımcısı Keith Munro'nun yaptığı açıklamaya göre, 3 oyun da birbirinden farklı özelliklere sahip olacak. İlk oyun olan, Need For Speed: Shift, gerçekçilik öğeleri fazlasıyla ağır basan bir simülasyon olacak. Sadece araçların değil, aynı zamanda sürücülerin hareketleri de ayrıntılı şekilde oyuna işlenecek. Shift, her sene çıkmasına alıştığımız Need For Speed seri oyunlarının, asıl devam oyunu. Shift’in çıkacağı platformlar, PC, PlayStation 3, Xbox 360 ve PSP olacak. Shift’i geliştirenler arasında, EA’in geçtiğimiz günlerde kapatıldığını açıkladığı, NFS oyunlarını geliştiren stüdyosu, Black Box’ın, başyapımcısı Michael Mann de yer alıyor. Oyunu geliştiren asıl stüdyoysa, Slightly Mad Studios. Keith Munro, "NFS hayranlarının bu oyunu oynamaları için sabırsızlanıyorum" diyerek oyuna ne kadar güvendiğini belirtti.

İkinci oyunun adı, Need For Speed: Nitro. Yalnızca Wii ve Nintendo DS için çıkacak olan oyunun, daha çok, “casual” diye tabir edilen oyunculara yönelik olacağı; oyuna hız ve eğlencenin hakim olacağı söylendi. Keith Munro, Nitro için, “daha önceki hiçbir Need For Speed oyununa benzemeyecek.” dedi. Nitro’yu geliştiren ekip, EA Montreal.

Duyurulan üçüncü oyun ise, NFS hayranlarının yıllardır EA’den yapmasını beklediği türde bir oyun: Need for Speed - World Online. Yalnızca PC platformu için geliştirilen bu online oyun, pek çok lisanslı aracı ve araç parçalarını kullanabilme, daha önce Need For Speed oyunlarında yer alan tüm oyun modlarını oynayabilme seçeneklerini sunacak. World Online ilk olarak Asya’da çıkacak ve denenecek. Ardından Avrupa ve tüm dünya World Online’ı oynama şansı yakalayacak. Oyunun geliştiricisi, Electronic Arts’ın Online oyunlar geliştiren Singapur ekibi. Ayrıca Black Box ekibi üyeleri de oyunun geliştirilmesine yardımcı olacak.

3 oyunun da, 2009’un son çeyreğinde çıkması bekleniyor.

Bu 3 oyunun dışında, Keith Munro, Black Box Stüdyosu’nun ileri bir tarih için, yeni bir Need For Speed oyunu üzerinde bir süredir çalışmakta olduğunu söyledi.

Bakalım EA, son yıllardaki başarısız tabloyu tersine çevirebilecek Need For Speed oyunlarıyla, güzel bir geri dönüş yapabilecek mi? Bekleyip göreceğiz.

Saygılarımla,

exl2014-logo1.png

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Ben NFS Underground ilk çıktığında çok oynardım.Oyuna resmen aşık gibi birşeydim.Ama böyle giderse biraz zor.Eski tadı kalmadı oyunun

Yukarı Alt