1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Yeni iPhone Hacker'ların İşine Gelmeyecek


 1. belirsizzzzz

  belirsizzzzz Aileden

  Kayıt:
  21 Aralık 2007
  Mesajlar:
  7.584
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  CeyRRANNCI
  Şehir:
  Tokyo /Y.t


  Yeni iPhone ve pazarlama taktiği iPhone hacker'larının işine son verecek gibi görünüyor.

  Geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen ve büyük fırtınalara koparan, hemen arkasında da dünya çapında bir "iPhone hacker'lığı" iş kolu üreten iPhone'un yeni modelinin satış ve pazarlama taktiğinin değişmesi bu iş kollarının tek tek kapanacağı anlamına geliyor.

  [​IMG]

  Hatırlanabileceği üzere, geçtiğimiz Haziran ayında piyasaya sürülen iPhone sadece ABD'de satılıyordu ve sadece At&T şebekesinde kullanılabiliyordu. Elbette gerçek hayatta böyle olmadı, bir ay gibi kısa bir süre içinde telefonun kilidi kırıldı ve her türlü GSM şebekesinde çalışabilecek hale getirildi. Kısa bir süre içerisinde ABD dışına yollanan ve satılan iPhone'ların sayısı tüm iPhone satışlarının üçte birine yaklaştı.

  Ancak hafta başında tanıtılan yeni iPhone artık bu tür bir pazarlama taktiği kullanmıyor. Öncelikle, sadece ABD'de değil toplam 22 ülkede satışa sunulacak, yıl sonunda ise bu ülke sayısı 70'i bulacak. Bu yüzden kilit kırma operasyonunun bir anlamı kalmıyor. Fiyat açısından da bakıldığında 8 GB'lık modelinin 200 dolar civarında satılması iPhone üzerinden para kazanmak isteyecek hacker'lara ilk başlarda yaklaşık 100 dolar istedikleri kilit kırma ve yazılım yükleme hizmeti için karlı bir ortam sağlamayacak.
   
 2. Jigsaw

  Jigsaw Aileden

  Kayıt:
  13 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  8.657
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Şehir:
  Istanbul

  Hehe, iPhone'una 100$ verip kırdıran sabırsız Apple fanboylara yanarım. :D