1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

Yeni İnönü Stadı için geri sayım


 1. hmzsnmz

  hmzsnmz rank8

  Kayıt:
  14 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  24.648
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Şehir:
  Eskişehir
  Yeni İnönü Stadı için geri sayım
  Beşiktaş Yönetim Kurulu'nun üzerinde titizlikle çalıştığı 42 bin kişilik yeni İnönü Stadı'nın tüm projeleri tamamlandı.
  Turkcell Süper Lig'de sezonun bitiminden sonra 42 bin kişilik yeni stat projesini hayata geçirmeyi planlayan Beşiktaş Yönetimi, çalışmalarını bitirmek üzere.
  Yatırımlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi İlhan Durusoy, yapımı 18 ay sürecek olan yeni statta sadece maç oynanmayacağını, 5 bin kişilik kongre salonu, tiyatro salonları ve sergi salonları olacağını belirterek, tarihi stadının mimarisinin bozulmayacağını söyledi.
  NTV SPOR servisinden Hakan Gündoğar'ın sorularını yanıtlayan İlhan Durusoy, "Dünyadaki bütün misallerine bakarsanız takımlar günün ihtiyaçlarına uygun yeni statlar yaparak seyirci potansiyellerini artırmaktalar. Yeme-içme bölümleriyle, dükkanlarıyla, sergi ve tiyatro salonlarıyla taraftarları diğer kültürel faaliyerlere de eklemek lazım. Her zamanki duyarlılığımızla tarihi bölgede olan stadın yapımına özen gösteriyoruz. Her türlü kuruluşun görüşünü alıyoruz ve bütün onaylar alındıktan sonra başlayacağız" diye konuştu.
  İlhan Durusoy, stadın yapım aşamasında, Beşiktaş Futbol Takımı'nın maçlarını Kasımpaşa ya da Ali Sami Yen Stadı'nda oynayacağını, derbi ve Avrupa kupası maçlarını ise Atatürk Olimpiyat Stadı'nda oynamayı plandıklarını açıkladı.
  42 bin kapasiteli yeni İnönü Stadı'nda 5 bin 250 kişilik loca, 2 bin 750 araçlık otopark bulunacak. Modern bir stat yapacaklarını belirten İlhan Durusoy, 40 senelik üst kullanım hakkının kendilerinde bulunduğunu ve 365 gün faaliyetlerin süreceğini de sözlerine ekledi.

  Haberin Videosu