1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Yeni Hedef Molla Ömer


 1. TurKKillS

  TurKKillS Buralıyım

  Kayıt:
  14 Mart 2007
  Mesajlar:
  4.587
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Çevre Mühendisliği.
  Şehir:
  geriden...

  Ladin'in öldürülmesinin ardından şimdi de Molla Ömer konuşuluyor.

  [​IMG]

  İtalya Dışişleri Bakanı Franco Frattini, El Kaide lideri Usame Bin Ladin’in öldürülmesinden sonraki hedefin Taliban lideri Molla Ömer olacağını söyledi. Başbakan Silvio Berlusconi ise "Harika bir sonuç" sözleriyle terör liderinin öldürülmesini destekledi.

  İtalya Dışişleri Bakanı Franco Frattini, bu zaferin memnuniyet yaratmak yerine diğer terörist liderlerin Bin Ladin’in mirasını toplayabileceğine dikkat çekerek, "Bin Ladin mutlak kötülüğün ve cinayetin sembolüydü. Uluslararası terörizm uyumunu zayıflatıyordu. Bir sonraki hedef Taliban lideri Molla Ömer’in yakalanması olacaktır" diye açıklama yaptı. Bin Ladin’in öldürülmesinin terörizme karşı ABD’yle birlikte savaşan herkesin de zaferi olduğunu ifade eden Bakan Frattini, "İyinin kötüye, adaletin acımasızlığa karşı elde ettiği bir zaferdir" dedi.

  Tüm dünyanın 10 yıldır Usame Bin Ladin’in öldürülmesini beklediğini söyleyen Başbakan Silvio Berlusconi, "Kötülüğe, terörizme karşı mücadelede sadece ABD için değil tüm demokrasiler için elde edilmiş harika bir sonuç. Öldürme her zaman öldürmedir ama Bin Ladin’in 2001 yılında İkiz Kuleler’e düzenlediği saldırıyı düşündüğümüzde bunu umutla bekleyenler için gerçekten memnuniyet yaratabilir" diye konuştu. Tüm demokrasilerin işbirliği yapmaya devam edeceğine inandığını belirten Berlusconi, terörizme karşı mücadelenin devam etmesi gerektiğini vurguladı.


  VATİKAN: BİN LADİN DİNİ SÖMÜRÜYORDU

  Vatikan Basın Bürosu Sorumlusu Peder Federico Lombardi de bir insanın ölümünün karşısında bir Hıristiyan’ın asla sevinmeyeceğini anlatırken, "Ancak Tanrı karşısında herkesin ciddi sorumlulukları vardır. Hepimizin bildiği gibi Bin Ladin dini sömürücülük yaparak, halklar arasında bölücülüğü ve öfkeyi yayan ciddi bir sorumluluğa sahipti. Her olay, öfkenin değil barışın artmasına işaret olmalı" diye konuştu.