Server
Flora
Takımı
Galatasaray

Dün yapılan Facebook f8 etkinliğinde tanıtılan Zaman Tüneli görünümünü profilinizde aktif etmek için aşağıdaki adımları uygulayın:

1. Facebook hesabınıza e-posta ve şifrenizi yazarak giriş yapın.

2.Facebook Geliştirici Uygulaması'na giriş yapın. (İlk defa giriyorsanız uygulamaya izin vermelisiniz.)

3. Uygulamaya giriş yaptıktan (izin verdikten) sonra http://developers.facebook.com/apps adresinde "Yeni Uygulama Oluştur" butonuna basın.

4. Ekrana gelen forma rastgele bilgiler girin. (Kullanılabilir olmasına dikkat edin.) Facebook Platform Politikaları'nı kabul ederek "Devam" butonuna basın. (Güvenlik kontrolü ile karşılaşırsanız ekrana gelen iki sözcüğü birden, aralarında bir boşluk bırakarak yazıp devam edin.)

5. "Devam" butonuna bastıktan sonra karşınıza gelen uygulama temel bilgiler sayfasında sol kısımda bulunan "Open Graph" bağlantısına tıklayın.

6. Karşınıza gelen ekranda İngilizce olarak ilk kısma bir fiil ve ikinci kısma bir nesne yazın. (Örneğin; watch video, read book, ride horse, plan trip, review restaurant gibi.)

7. Karşınıza gelen 3 aşamalı uygulama open graph bilgi ekranının en alt kısmında bulunan "Save Changes and Next" butonuna tıklayın. Biraz bekleyin ve Aggregation oluşturma sayfasına (Create Aggregation) gelince yine en alttan "Save and Finish" butonuna basın.

8. Facebook ana sayfasına gidin ve Zaman Tüneli'ni denemeniz için karşınıza çıkan profil teklifini kabul edin.

Bu işlemin sonunda profiliniz zaman tüneli görünümüne kavuşacak.

Not: Bu işlemleri gerçekleştirebilmek için hesabınızın doğrulanmış olması gerekmektedir

Introducing Timeline | Facebook adresinden Facebook Zaman Tüneli ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

Buradan alıntıdır.

8. Facebook ana sayfasına gidin ve Zaman Tüneli'ni denemeniz için karşınıza çıkan profil teklifini kabul edin.bu gelmedi ?

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
sandomorrq demiş ki:
8. Facebook ana sayfasına gidin ve Zaman Tüneli'ni denemeniz için karşınıza çıkan profil teklifini kabul edin.bu gelmedi ?
Bu geyik opera'da ve türevi tarayıcılarda gelmeyebiliyor , internet explorer olsun tarayıcın.Bunun yanı sıra 10-15 dakika sonra çıkıyor zaten.

Çıktı şimdi dene dedim. sonra ekran zaman tüneli oldu ama sayfayı yeniledim eski haline tekrar geldi ?

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
sandomorrq demiş ki:
Çıktı şimdi dene dedim. sonra ekran zaman tüneli oldu ama sayfayı yeniledim eski haline tekrar geldi ?
İsmine tıkla geri geliyor , üstten bunu kullan falan ayarları var onları kendin yapacaksın artık , hızlı geçtim oraları ben tam hatırlamıyorum.

Birşey daha sorucam sadece ben böyle görebiliyorum diger arkadaşlar profie girince zaman tünelini göremiyorlar ?

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
sandomorrq demiş ki:
Birşey daha sorucam sadece ben böyle görebiliyorum diger arkadaşlar profie girince zaman tünelini göremiyorlar ?
Sanırım herkese açılmadan göremeyecekler.

Benim arkadaşımda yapmış onun profiline girdigim zaman görebiliyorum. sanırım zaman tüneli aynı kişilerde olanlar görebiliyor.

Yukarı Alt