1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Yeni bir tür mü?


 1. Kriptex

  Kriptex rank8

  Kayıt:
  19 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  2.458
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  [​IMG]
  Her geçen gün sanal ortama düşen ' İşte yeni bir hayvan türü!' adlı fotoğraflar bilimadamlarını harekete geçirdi.

  Son günlerde internette dolaşan yeni hayvan türleri kafaları karıştırmaya devam ediyor. Bunlardan sonuncusu koyun gibi postu olan domuz benzeri bir hayvan oldu.

  Genellikle fotoğraf manipulasyon program kullanılarak elde edilen görüntüler birçok kişinin aklına aynı soruyu getiriyordu; “Böyle bir canlı olması mümkün mü? “. Çiftleşmesi imkansız farklı türlerdeki hayvanların yavrularına ait olduğu iddia edilen fotoğrafların bilimadamlarını konuyu derinlemesine araştırmaya itti.

  İnternette dolaşan en son fotoğrafta koyun-domuz melezi olduğu iddia edilen canlıyı araştıran bilimadamları aradıkları canlıyı Sırbistan’da buldular. Peki bu canlı koyun mu domuz mu?

  BİR ÇEŞİT YABAN DOMUZU
  Canlının DNA’sını inceleyen bilimadamları bu türün koyun ile hiç bir yakın akrabalığını bulamadılar. Yaban domuzuyla yakın akraba olan tür, bilinen Kuzey Amerika tüysüz yaban domuzunun Avrupalı uzak bir akrabası.

  Tüylü domuz türüne ‘mangalista’ adı veriliyor. Soğuk Avrupa hava koşullarına alışmak için koyuna benzer bir post evrimleştiren domuz türünün kökenin Avusturya-Macaristan arasında bir bölge olduğu düşünülüyor.​
   
 2. HuseyinKaya

  HuseyinKaya rank8

  Kayıt:
  12 Mart 2010
  Mesajlar:
  279
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  ÖğReNcİyİz MoRuk xD
  Şehir:
  sevişelimmi

  mutasyona uğramış olabilir ya da koyula domuz çiftleşmiştir :D