1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Yaşlanmayı yavaşlatan hap mı geliyor?


 1. Mike Shinoda

  Mike Shinoda rank8

  Kayıt:
  10 Nisan 2007
  Mesajlar:
  7.173
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  üniversiteadayadayı
  Şehir:
  Paralel evren

  [​IMG]

  Daha uzun yaşamaya ve hastalıklarla savaşmaya yardımcı anahtar genin sırları çözülüyor.

  Daily Express'te yayınlanan habere göre, Birmingham Üniversitesi'nde görevli araştırmacı bilim adamları, yaşlanma sürecini durduran ilaçların geliştirilmesinin mümkün olduğuna inanıyor.

  Gene dayanarak geliştirilecek ilacın, vücudun yaşlanmasını hızlı bir şekilde yavaşlatma potansiyeline sahip olduğu tahmin eden araştırmanın lideri Dr. Robin May, bu gene dayanarak yaşlanma sürecini yavaşlatan ilaçlar geliştirebileceklerini ifade etti ve "Yaşlanma sürecini durduramayız, ancak süreci yavaşlatmayı gerçekleştirebiliriz" dedi.

  Araştırma ekibi, "DAF-16" isimli genin yüksek seviyelerde olmasının uzun yaşamla doğrudan ilişkili olduğunu buldular. Çalışmada, araştırmacı bilim adamları DAF-16 geninin laboratuar kurtlarının ortalama ömrünü ve yaşlanmasını belirlemede söz sahibi olduğunu tespit ettiler.

  Dr. May, normal yaşlanma sürecinin genler tarafından nasıl düzenlendiğini ve bu genlerin bağışıklık gibi diğer özellikler üzerinde etkisinin olup olmadığını bilmek istediklerini kaydetti. bunu yapmak için geni incelediklerini söyleyen May, bu genden daha fazlasına sahip olarak daha uzun yaşama şansına da sahip olabileceğimizi açıkladı.
   
 2. Pergio

  Pergio rank8

  Kayıt:
  12 Şubat 2010
  Mesajlar:
  1.131
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  Görünüş iyi olsan ne fark eder.İnsanın içinin yaşlanmasını yavaşlatmanın tek yolu sağlıklı yaşam.