1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

Yaşam | 14 yaşındaki kızı 10 bin TL'ye sattılar!


 1. [GM] Essence

  [GM] Essence Öğretiyorum

  Kayıt:
  23 Haziran 2009
  Mesajlar:
  847
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  [​IMG]
  Çorum'da 14 yaşındaki D.B. 10 bin TL başlık parası karşılığında sağır ve dilsiz Sefa K. (25) ile imam nikahı ile evlendirildi. Jandarmaya gelen ihbarla Sefa K, babası Kemal K, annesi Hafiza K. ve D.B.'nin babası Ahmet B, gözaltına alındı. Sefa K. ve Kemal K. tutuklanarak Çorum Kapalı L Tipi Cezaevi'ne, D.B'nin babası Ahmet B. Van'da tutuklanıp cezaevine gönderildi. Şahıslar hakkında 14.5 yıl ile 22 yıl arasında değişen hapis cezaları talep etti.

  Yusuf ÇINAR/ ÇORUM (AHT)

  Çorum merkez Türkler köyünde yaşayan Kemal K. (47), sağır ve dilsiz oğlu Sefa K'yı evlendirmek için aracılar vasıtasıyla geçtiğimiz Ağustos ayında Van'ın Çaldıran ilçesinden 10 bin lira karşılığında D.B'yi gelin olarak getirtti.
  Küçük yaştaki D.B'nin, Sefa K'ile evlendirilmesi sonrası jandarmaya gelen bir ihbar her şeyin ortaya çıkarılmasına neden oldu. Jandarma ekipleri, bahse konu köye giderek, kızla birlikte baba Kemal K, oğlu Sefa K. ve annesi Hafize K'yi gözaltına aldı.

  EVLENDİRİLEN KIZ HER ŞEYİ ANLATTI
  Van'ın Çaldıran ilçesinden Çorum'a gelin getirilen D.B, alınan ifadesinde ''Babama ailede herkesi başına toplayıp "Kızım seni Çorum'a gelin göndereceğim" dedi. Ben de büyükler ne karar verirse ona evet demek zorunda olduğum için Sefa ile evlendirildim" dedi.

  OĞLUMUN EVLENDİĞİ KIZIN YAŞINI 17 GÖSTERDİLER
  Çok sevdiği oğlu Sefa K'yi evlendirmek için kapı kapı dolaşıp kız aradıklarını belirten baba Kemal K, "Bir süre sonra oğlumu D.B. ile evlendirdik. Kız tarafı bize D.B'nin 17 yaşında olduğunu söyledi. Kızın ailesiyle para ve diğer konuları görüştük, her şeyi kabul ettiler ve kız bizim evimize gelin geldi. Ancak resmi nikah kıymak istediğimizde nüfus cüzdanında kızın yaşının 14 olduğunu öğrenince şok olduk'' dedi.
  Adliyeye sevk edilen zanlılardan baba Kemal K. ile oğlu Sefa K, tutuklanırken anne Hafize K, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Diğer yandan Van jandarması da kızın babası Ahmet B'yi gözaltına aldı ve ifadesi sonrası çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Küçük kızın, Sefa K. ile imam nikahı ile birlikte yaşadığı bilgisine üzerine, koruma altına alına alınan D.B' bir kız yetiştirme yurduna yerleştirileceği öğrenildi.

  MUAYENEDE BAKİRE ÇIKTI
  D.B.'nin Çorum Devlet Hastanesi'nde yapılan doktor muayenesinde bakire olduğu ve fiili livata bulgusunun bulunmadığı tespit edildi. Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde yapılan muayenede D.B.'nin "Kendi yaş grubu içerisinde hafif derecede zeka geriliği düzeyinde performans gösterdiği, mağdurenin gerçekleşen eylemlerden dolayı ruh sağlığının bozulduğu" belirtildi.

  CEZA YAĞACAK
  Cumhuriyet Savcısı tarafından hazırlanan iddianamede Sefa K. hakkında 15 yaşından küçük kız ile ilişkiye girerek cinsel istismar suçundan 22 yıl, babası Kemal K. ve annesi Hafiza K. hakkında, cinsel ilişkiye girmesi için evlerinde oda açarak yer temin etmek ve kıza baskı yapmak suçundan 14.5 yıl, D.B.'nin babası Ahmet B.'ye '15 yaşından küçük mağdurenin üzerindeki velayet hakkını kötüye kullanmak ve başlık parası alarak gayri resmi evlendirmek suretiyle cinsel istismara iştirak' suçundan 22 yıl hapis cezası istedi.