1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Yarasın...


 1. Tony Montana

  Tony Montana rank8

  Kayıt:
  18 Şubat 2008
  Mesajlar:
  2.497
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Konyaaltı Sahili

  Ankara bu sürpriz buluşmayı konuşuyor. Sıcak gündem arasında balıkçıda biraraya gelen üç kişi ne konuştu?

  Ankara dün akşam saatlerinde sürpriz bir buluşmaya sahne oldu.
  Terör sorunu ve yoğun gündem arasında gerçekleşen bu buluşma heyecan uyandırdı. AK Parti'nin önemli kurmaylarından Dengir Fırat ile DTP'liler bir balıkçıda buluştu.

  Toplantı yaklaşık üç saat sürdü. Fırat, zirve sonrası restaurantın arka kapısından basın mensuplarına görünmeden Sakık'ın eşliğinde çıktı.

  DTP'li Türk muhabirlerin sorusuna "Fırat üniversiteden beri arkadaşımızdır. Kendisiyle sohbet için biraraya geldik. Gündemi de konuştuk" cevabını verdi.

  DTP Genel Başkanı Ahmet Türk ve Muş Milletvekili Sırrı Sakık, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat ile yemekte bir araya geldi.

  SAKIK :"BİR ÖNERİ YOK!"

  İNTERNETHABER'in sorularını yanıtlayan DTP'li Sırrı Sakık ise, görüşmenin tümüyle bir rastlandı sonucu başladığını ileri sürdü. Sakık, "Biz oturuyorduk, Dengir bey bizi görüp yanımıza geldi. Sohbet ettik. Özel bir amacı yoktu. Özel bir randevu değildi" dedi.

  Sakık, Kürt sorunun çözümüne ilişkin Fırat'tan herhangi bir öneri gelip gelmediği sorumuza, "Yok bir öneri gelmedi. Ama elbette sohbet sırasında bu tür konular konuşuldu" karşılığını verdi.

  Sakık, AKP ile DTP arasında, DTP'lilerin şikayet ettiği diyalog eksikliğini gidermek için bu görüşmenin bir adım olarak kabul edilemeyeceğini, bu tür bir iletişim kapısının açılmış sayılamayacağını da belirterek, "Herhangi bir öneri olmadığı gibi, birlikte bir çalışma yapılması gibi bir konu da yok. Elbette tüm bu konular aramızda sohbet konusu oldu ama bu sadece bir sohbetti" dedi.

  Gerginlik terkedilsin

  Edinilen bilgililere göre yemekteki sohbette ülkenin gerginlik ve çatışma ortamı içinde bulunduğu belirtilerek, bunun aşılması için herkesin üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmesi gerektiği vurgulandı.

  Demokratikleşme sürecinin hız kazanmasının gerginliği azaltmaya yararlı olacağı belirtilirken “Şiddet üzerinden siyaset yapanlar var. Bunların oyununa gelinmemesi gerekir” değerlendirmesi dile getirildi.

  İşkence vakaları

  İşkence vakaları da yemekli sohbetin gündemindeydi. Engin Çeber’in işkenceyle öldürülmesinin ardından Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin’in özür dilemesi erdemli bir davranış olarak nitelenirken bunun Türkiye’de alınan mesafenin göstergesi olduğu belirtildi.

  Başbakan diyalogdan kaçınmamalı

  DTP’liler sorunların aşılması için Başbakan’ın da üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmesi gerektiğini söyleyerek “Sorunlar konuşarak çözülmeli , diyalogdan kaçınılmamalı” dedi.


  sondakika.internethaber.com/'dan Alıntı
   
 2. Tarantella

  Tarantella rank8

  Kayıt:
  8 Aralık 2007
  Mesajlar:
  1.430
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  can you feel me now?

  bugün pkk lı şerefsizler kadıköy'de idi..miting yapmaya çalışırken sapıtınca polis ve vatanını milletini seven onurlu vatandaşlar hadlerini bildirdi..ara sokaklara dağılan leş kargaları annelerinin eteğinin altına kaçıştı..izlemek gerçekten zevkliydi..kaçışlarını görmeniz lazımdı yani.. :curtain: