ilk hamle ya haberi yokken olucak(snn için yumruk olabilir bide kafa atarsan iyi olur)yada saldırı halindeyken(tam çıkmışda olabilir)

ben kavga etmeyi sevmem ama bi çocuk vardı benden bayağı bi iri ve teakwandoya(böle yazılıyo glb) gidiyodu canıma tak etti artık çok artist bi şekilde gözlükleri çıkarttım zerke e basıp üzerine atladım çocuğun tekmesiyle 2 80 yere serildim o gün çok kötüydü bende çocuğa tarih verdim(öç gibi bişey) 1 hafta boyunca her hareketimi planladım çocuk geldiğinde ilk hamle avantaşını kullanarak kafa attım(şok oldu) üzerine çıktım o sırada arkadaşlarıda bana girdi(güya anlaşmaya göre tek e tekdi) ordada bi arkadaşlarındna dayak yedim ama en azından çocuğu orda indirdim. sonra çocuk 1 gün okula gelmedi bi baktım çocuğun ayak bileği kırılmış halbuki ben ayağına aksıtlı vurmamıştım sonra anladım arkadaşları beni dövmek için üstümden alırken ayağıa sert bi şekild ebasmışlar o zmn kırılmış o gündne sonra onun bacağını tek başıma kırdım die okulda ünüm yayıldı dahada kavga etmek zorunda kalmadım(bnm ark lar genelde sro oynayan clız tüpler olduğu için pek ayarı olmadı)

Windy

SatanicTurtle demiş ki:
WindTalker demiş ki:
1. si karşındakinin boyu kilosu önemli değil bunu geçelim.
2. si senin yumruğunun çok iyi olup olmadığını sen bilirsin arkadaşların bilir karşındaki bilmez, oda kendininkini öyle gördüğü için korkmaz.
3. sü tanımadığın insan madem her hareketini yaparken adamın gözlerine bak, emin ol en iyi sonucu böyle alacaksın.
4. sü sana ne zaman yumruklar gelebileceğini düşün, eğer vücuduna yumruk geldiğinde dayanamayacaksan göğüs kısmına korumalık yelekler felan al. ( pahalı birşey değil demirle bile yapılabilir.)
5. si insanlar sokak kavgalarında hayalara çalışırlar bu yüzden orayıda korumalısın.Korumalığın ismi aklıma gelmiyor ama sende yapabilirsin bunu.
6. sı madem sokak kavgası sende sokağın kurallarına göre oyna, ringde değilsin 1 e 1 felan yalan. Çağır arkadaşlarını :wink1:
7. si hasar yemeden etkisiz hale getirmek. hmm sonuçta hiç yumruk/tekme yemeden bitirmek istiyorsan polisi ara :wink1:
Benim bir sorum daha olucaktı , herkez ilk yumruğu burun çevresine sert ve hızlıca atmamı söylüyor.İlk hamlem nasıl olmalıdır biraz fikir alabilrimiyim bununlada ilgili biraz bilgi alabilirmiyim :roll:

Bu arada tavsiyeleriniz için teşekkürler saçma bir konu olabilir ama hayatımızda bunlarda var ve heran ve her şekilde kavganın içinde olabilir :wink1:
hangi elinle daha sert vurduğuna inanıyorsun?

Yorumları yada ana mesajı okumadım , neden kavga yapıcaksın onuda bilmiyorum , spor (boks vs.) bunlara birşey demiyorum ama hayvanca birbirinizi itip kakmak , yok onun kafasına vurmak , tekme atmak boş işler bunlar.Çok büyük bir problem olmadığı sürece kaçının bu kavga işinden.

Windy

Winterspring demiş ki:
Yorumları yada ana mesajı okumadım , neden kavga yapıcaksın onuda bilmiyorum , spor (boks vs.) bunlara birşey demiyorum ama hayvanca birbirinizi itip kakmak , yok onun kafasına vurmak , tekme atmak boş işler bunlar.Çok büyük bir problem olmadığı sürece kaçının bu kavga işinden.
ben ne kavga et ne kavga etme derim. 2side gelse yanıma aynı anda 2sinede aynı şeyleri söylerim :thumbsup:

sokak kavgasında ilk yumruğu atan herzaman kazanır hele adam seni tanımıyosa senden yumruk yiyince sana korkarak dalmaya başlar buda senin işini kolaylaştırır direk burnuna yumruk yada kafa at burnu kanayınca adam panikler sana dalamaz :)

Baya heyecanlı :popcorn:

Şu ana kadar yüzüme 1 kere bile yumruk yemedim...Kavga bana göre değildir ama gerekirse de yaparım...

Sana tavsiyem ilk çıktığında öylece dur,konuş o senin saldırmanı bekleyecektir...Hiç bişey yapma konuşma bile ölece karşısında dur eğer senle konuşmaya yönelmez ve sana ağır sözler ve şiddet uygularsa direkt çenesinin sağ tarafında çene ile kulak arasındaki şah damarının üstündeki boşluğa yumruğu oturt,bakalım kendine gelebilecek mi? ... Ama ben gene de karşısında dur hiç bişey deme olayı çözmeye çalış,akıllanmazsa kavga et derim...

Benimde başımdan böyle bir olay geçti zamanında 18 yaşında idim öncelikle bir sürü arkadaş,diye adlandıracağımız çocuklarla olay yerine gittik ve orada ilk yaptığım şey arkamı sağlama almaktı arkamda kimseyi bırakmadım öyle yok bakışmadır falan laf atmadır geç bunları canım kardeşim ben daha olay yerine gittiğimiz gibi arkamı sağlama aldıktan sonra adam arkasını döndü bak dedim döner dönmez kafayı vurdum suratına yere yığıldı kaldı zaten beklemediği anda oldu.

Diyeceğim tek şey ilk yapıcağın şey arkanı sağlama almak olsun.
Sonra beklemediği anda napıcaksan yap ama kafa iyidir :D
Anlatıyorum ama kavga etmeyi sevdiğimden değil en son yol kavgadır iş son raddeye geldi ise.Yeri gelince kavga en iyi çözüm olur ama kavgadan uzak durmanızı dilerim kendinizi sıkıntıya sokarsınız sonra.

Ps:adam benden 20 kilo fazlaydı ayrıca kavga 1 dk da bitmiş oldu :beer:

Brooklyn

Buralıyım
Josephine demiş ki:
Baya heyecanlı :popcorn:

Şu ana kadar yüzüme 1 kere bile yumruk yemedim...Kavga bana göre değildir ama gerekirse de yaparım...

Sana tavsiyem ilk çıktığında öylece dur,konuş o senin saldırmanı bekleyecektir...Hiç bişey yapma konuşma bile ölece karşısında dur eğer senle konuşmaya yönelmez ve sana ağır sözler ve şiddet uygularsa direkt çenesinin sağ tarafında çene ile kulak arasındaki şah damarının üstündeki boşluğa yumruğu oturt,bakalım kendine gelebilecek mi? ... Ama ben gene de karşısında dur hiç bişey deme olayı çözmeye çalış,akıllanmazsa kavga et derim...
Bence iş ciddiyse bekleme falan olmaz direk başlar kavga . Yani anladığıma göre sözleşilmiş bir saat ve yer var . Kavga olacağı belli direk başlarlar kavgaya.

Bana söyleyecek pek birşey kalmamış :D Kavgadan sonra sonuçları bekliyoruzz :headbang: :D

konuya nereden yaklaştıpğına bağlı, ilk hasar direk yumurtalarına gitsin(Debuff ımız olsun), sonrakiler ise gözünün yanında bir nokta vardır, işaret parmağınla gözünün yanına doğru kay, orada bir boşluk olacaktır, tam o noktaya hafifte olsa vurman, karşıdakini 5-10 saniye denge kaybına sokar (SRO stun skilli diyelim ^^) Adamı olduğunca yere yatırmaya çalış, bunun en iyi yolu, göğüsünden tutup sağ ayağını onun iki ayağının arkasına almak, ve adamı göğüsünden bütün kuvvetinle itmek. Yere yatınca tekmele, sen yere inersen işin biter. Güçlü vurmak yerine hızlı vurmaya tercih göster, vücutta bazı yerlerin acısı hissedilmez mesela alın, bu yüzden oraya bütün kuvvetinle vurmak yerine sana yukarıda yazdığım gözün yanındaki yere hafifte olsa isabet ettirmek daha akıllıca olacaktır.

Sağ elinin orta ve işaret parmağını birleştir.Diğer parmaklarını yumruk olraka sık ve o birleştirdiğin parmaklarını 90 derece açıyla rakibinin boğazındaki atar damara dokunuyomuş gibi ama sertçe vur.(Ama bunu en kötü ihtimalde yap.Çünkü bazen uzun süreli bayılma bile olabiliyor.)

ironEyE demiş ki:
Sağ elinin orta ve işaret parmağını birleştir.Diğer parmaklarını yumruk olraka sık ve o birleştirdiğin parmaklarını 90 derece açıyla rakibinin boğazındaki atar damara dokunuyomuş gibi ama sertçe vur.(Ama bunu en kötü ihtimalde yap.Çünkü bazen uzun süreli bayılma bile olabiliyor.)
onun yerine eline bir sopa parçası alsın ve yumruğunu onunla birleştirsin... Hem kendi eli acımaz o zaman ^^

WindTalker demiş ki:
1. si karşındakinin boyu kilosu önemli değil bunu geçelim.
2. si senin yumruğunun çok iyi olup olmadığını sen bilirsin arkadaşların bilir karşındaki bilmez, oda kendininkini öyle gördüğü için korkmaz.
3. sü tanımadığın insan madem her hareketini yaparken adamın gözlerine bak, emin ol en iyi sonucu böyle alacaksın.
4. sü sana ne zaman yumruklar gelebileceğini düşün, eğer vücuduna yumruk geldiğinde dayanamayacaksan göğüs kısmına korumalık yelekler felan al. ( pahalı birşey değil demirle bile yapılabilir.)
5. si insanlar sokak kavgalarında hayalara çalışırlar bu yüzden orayıda korumalısın.Korumalığın ismi aklıma gelmiyor ama sende yapabilirsin bunu.
6. sı madem sokak kavgası sende sokağın kurallarına göre oyna, ringde değilsin 1 e 1 felan yalan. Çağır arkadaşlarını :wink1:
7. si hasar yemeden etkisiz hale getirmek. hmm sonuçta hiç yumruk/tekme yemeden bitirmek istiyorsan polisi ara :wink1:
cok dogru bir acıklama ama birşey eklemek istiyorm
Eğer burun buruna gelirsenz sana tavsiye diz kapagına vur inanki kafa attıgında sersemlettiğinden daha cok can yakıyor o dizi vurduktan sonrada allah ne verdiyse giriş kendmden blyrm :mrgreen:

Yukarı Alt