Yao Ming müjdesi
NBA takımlarından Houston Rockets'a, dev pivotu Yao Ming'ten müjde geldi. Doktorları, Yao'nun kendisine bir tam sezona mal olan sakatlığının tamamen geçtiğini açıkladı.

Yao Ming, kariyerini tehdit eden ciddi sakatlık sonrası ilk kez takımı Houston Rockets ile çalışmaya başladı. 2.29 boyundaki dev pivot, önceki sezon takımının, Los Angeles Lakers ile karşılaştığı play-off maçında sakatlanmış ve geçen sezonun tamamını kaçırmıştı. Ayağından geçirdiği zorlu ameliyat sonrası bir süre yürümekte dahi zorlanan Yao, sonunda tamamen iyileşti. Sabırsızlıkla yeniden basketbol oynamayı bekleyen Yao, doktorlarından sakatlığının tamamen geçtiği müjdesini almanın mutluluğu içindeydi.
“Öncelikle ciddi bir diet uygulamama karşın son derece heyecanlıyım. O kadar mutluyum ki, tüm bir çizburgeri yiyip 1.5 kilo kadar almaktan korkuyorum. Doktorlarım, sakatlığımın tamamen geçtiğini söylediler. Bu yüzden bire bir, ikiye iki maçlara artık çıkabiliyorum. Çalışmalarımı bu temelin üzerine inşa edeceğim. Hala hazır olmadığımı biliyorum. Ancak iyi haber, sezonun başlamasına daha 2 ay olması” diye konuştu.
Basketbolu çok özlediğini vurgulayan Yao, yeni bir sakatlığa kurban gitmemek için son 3.5 aydır ciddi bir diyet programı uyguluyor. Bu süre içinde 18 kilo veren Yao, sezonun başladığı güne kadar en az 7 kilo daha vermek amacında. Dev pivot, geçtiğimiz aylarda yaptığı açıklamada, bu sezon da ciddi bir sakatlık yaşaması halinde, kariyerine son verebileceğini söylemişti.​

Yukarı Alt