Mopneet

HP Pavilion dv6, 5 senelik bir dizüstü bilgisayar için uygun fiyatlı bir soğutucu arıyorum. Özellikle sol üst kısım ısınıyor. Önerilerinizi bekliyorum.

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Laptop soğutucularının alayı geyik , bırak anakartı , kasayı dahi soğutamıyorlar.

Amerika da böyle şeyler kullanılıyor ,

http://www.amazon.com/DreamSky-Portable ... 3242350011

Fan çıkışına koyuyorsun bu aleti , ısıyı içine çekip dışarıya atıyor. Genelde kullananlar hep olumlu yorumlar yapmış...

Takımı
Galatasaray
Kemalist demiş ki:
Laptop soğutucularının alayı geyik , bırak anakartı , kasayı dahi soğutamıyorlar.

Fan çıkışına koyuyorsun bu aleti , ısıyı içine çekip dışarıya atıyor. Genelde kullananlar hep olumlu yorumlar yapmış...
4-5 sene önce eski laptopumla aynı sorunu yaşıyordum. Vatandan 100 liraya bir soğutucu almıştık. Elini üstüne koysan açık olduğunu anlamazsın o kadar işlevsiz gibiydi ama laptopu buz gibi yapıyordu valla tüm sorunlar çözüldü.
Tek sıkıntı fan sesi ve kot farkı oluşturması.

Mopneet

@sarkolata
O soğutucu şimdi 200 liradır herhalde. Benim zamanında 40'a aldığım bir tanesi 80 olmuş çünkü. :P

Takımı
Galatasaray
Gel ödünç vereyim istiyorsan :D

SM-N9005 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Bu mesaj sarkolata rumuzlu uyeden alinti yapildi
sarkolata demiş ki:
Kemalist demiş ki:

:lol:
4-5 sene önce eski laptopumla aynı sorunu yaşıyordum. Vatandan 100 liraya bir soğutucu almıştık. Elini üstüne koysan açık olduğunu anlamazsın o kadar işlevsiz gibiydi ama laptopu buz gibi yapıyordu valla tüm sorunlar çözüldü.
Tek sıkıntı fan sesi ve kot farkı oluşturması.
2010'da dolar kuru 1.50'ydi , şu an 3 TL. 2010'da klima fiyatı bile 450'yken , 100 liralık laptop soğtucusu bırakta soğutsun :lolmuch:

O cihaz büyük ihtimal son 6 ay hiç açılıp temizlenmediği için tozdan tıkanmıştır Soğutucu falan fayda etmeyecektir.

Geçen gün dağıttığım bi notebook;

Mopneet

@sarkolata
Aklımda. :wink1:
@Collapse
İçini kendim temizleyebilir miyim? Değil 6 ay belki 3 senedir açılmadı içi. =)

Bu modeli daha önce söktüm ve zorlandım . Hp lerin içi zaten kibrit kutusu gibi olduğu için kronik ısı probemi var. Daha önce hiç açmadıysan veya açan birinden izlemedisen hiç bulaşmamanı tavsiye ederim. Yok ben becerikliyim hallederim diyorsan internette videolar var nasıl söküleceğine dair. İlk olarak bataryayı çıkarmayı unutma ben genelde unutuyorum :D

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Yukarı Alt