1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

Yakıt tasarrufunu arttıran teknoloji


 1. Kriptex

  Kriptex rank8

  Kayıt:
  19 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  2.458
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  [​IMG]

  Honda, sürücülerin günlük kullanım koşullarında daha fazla yakıt tasarrufu sağlamasına yardımcı olmak için yeni bir Ekolojik Sürüş Sistemi geliştirdi. Bu teknoloji, 2009 ilkbaharında satışına başlanmış olan Honda'nın yeni hibrid modeli Insight'da kullanılıyor.

  Bu sistem, yakıt tasarrufu sağlamak için üç farklı işlevi birleştiren dünyanın ilk sistemi: Sürüş sırasında yakıtın daha etkin kullanılmasını sağlamak amacıyla, motoru, şanzımanı ve diğer güç aktarım organlarının parçalarını kontrol eden bir ECON Mode; sürücülere, direksiyon başında hız göstergesinin renginden yararlanarak yakıtı daha etkin kullanma olanağı veren bir kılavuz fonksiyonu; her yolculuktan sonra, sürüş teknikleri konusunda hızlı ve uzun vadeli geri bildirim sağlayan puanlama fonksiyonu.
  Honda, Ekolojik Sürüş Destek Sistemi'ni, müşterilerinin günlük kullanım koşullarında yakıt tasarrufunu artırmalarına yardımcı olmak için geliştirdi. Puanlama fonksiyonu, zaman içinde sürücülerin yumuşak sürüş tarzını öğrenip uygulaması ve yakıt tasarrufunu artırmasıyla, büyüyen grafik 'yapraklar' sayesinde, kümülatif ve jzun vadeli geri bildirim sağlamakta. Puanlama fonksiyonunun görsel özelliği, sürücülerin zaman içinde sürüş becerilerinin etkinliğini kolay ve eğlenceli bir şekilde geliştirmelerini sağlıyor.