1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

Yakalanan en büyük deniz canlıları


 1. Anthem

  Anthem rank8

  Kayıt:
  28 Haziran 2008
  Mesajlar:
  1.591
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  [​IMG]

  1-Yakalanan en büyük kedi balığı - Tayland
  Bir kutup ayısı büyüklüğünde olan bu kedi balığı yaklaşık 2.7 metre uzunluğunda. Balığı yakalayan köylüler bu dev balığı canlı tutmak için her ne kadar ellerinden geleni yapsalar da, ölen balık yine köylüler tarafından afiyetle yenildi. Bilim adamları bu balığın 1981 yılından beri yakalanan en büyük kedi balığı olduğu ve neslinin tükenmek üzere olduğunu belirtti.


  [​IMG]

  2-Yakalanan en büyük vatoz - Tayland
  Tatlı suda yaşayan bu vatoz tam 256 kilogram ağırlığında. Thai gölünde yakalanan bu balığı botun içine alabilmek bir grup balıkçı tam iki saat çalıştı. Bu dev balık tatlı suda yaşayan en büyük balık ilan edildi.


  [​IMG]

  3-Yakalanan en büyük som balığı - Kaliforniya
  Kaliforniya’daki bir tatlı su gölünde yakalanan bu som balığı 1.25 metre boyunda ve yaklaşık 45 kilogram. Normal bir som balığı ise yaklaşık 10-15 kilo arasında değişiyor. Bu som balığı, alabalıklar üzerine araştırma yapan bir grup biyolog tarafından yakalandı.


  [​IMG]

  4-Yakalanan en büyük yılan balığı - Rhode adası; New York
  Bir grup balıkçı normal seyrinde avlanırken, 15 kilogram ağırlığında ve 1,5 metre uzunluğunda bir yılanbalığı ile karşılaştı. Bu balığın çapı ise tam 30 santimetre!


  [​IMG]

  5-Yakalanan en büyük köpek balığı - Akdeniz
  Köepkbalıkları normalde makara ya da ağla yakalanırlar. Yakalanan bu zararsız köpebalığı aynı zamanda köpekbalığı ailesinin en büyük üyelerinden ama gerçekten de en zararsızı. Çünkü sadece denizde yaşayan küçük mikroorganizmalarla besleniyor. Yaklaşık 7 metre uzunlığunda olan bu balık normalde en fazla 6 metreye kadar büyüyebiliyor.


  [​IMG]

  6-Yakalanan en büyük yengeç - Kuzey Pasifik Okyanusu
  Yengeçler garip hayvanlar olmalarına rağmen en fazla tabağınızı dolduracak büyüklükte olabilirler. Ama yalanan bu dev yengeç 15 kilo ağırlığında ve neredeyse iki metre uzunluğunda. Bu yengece aynı zamanda ‘Kral Yengeç ‘ de deniyor.


  [​IMG]

  7-Yakalanan en büyük mürekkep balığı - Antartika
  2007 yılının Şubat ayında Antartika’daki bir balıkçı teknesi tarafından yakalanan bu dev mürekkep balığı yaklaşık 7,5 metre ve tarihte yakalanan en büyük mürekkep balığı. Bilim adamları bu balığı dondurarak Yeni Zelanda’da bir müzede sergilediler.  [​IMG]

  8-Yakalanan en büyük kılıçbalığı - Hawaii
  Efsanevi mavi Pasifik kılıçbalığı 1984 yılında yakalandı ve yaklaşık 850 kilo ağırlığındaydı. Yaklaşık 5 metre uzunluğundaki bu balık, Hawaii’de yakalanan en büyük balıktı. Balıkçılar bu dev balığı balıkçı botuna çekmek içim tam iki saat 20 dakika boyunca uğraştılar.


  [​IMG]

  9-Yakalanan en büyük barkuda balığı - Hint Okyanusu
  11 Nisan 1992’de Hint Okyanusu’dan yakalanan bu dev balık açık denizlerde yaşayan ve oldukça tehlikeli olan bir tür. Avını pusuya düşürmesiyle ünlü olan bu balık oldukça hızlı davranmasıyla ünlü. Bu büyük balık yaklaşık 40 kilogram civarında.
   
 2. Heisenberg

  Heisenberg olduser

  Kayıt:
  20 Eylül 2007
  Mesajlar:
  1.208
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Rusya/Voronej
  - Resim Silinmiş.
  :headbang:
   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 13 Şubat 2017
 3. PquLex'B

  PquLex'B rank8

  Kayıt:
  13 Aralık 2008
  Mesajlar:
  717
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  öğrenci
  Şehir:
  bilgisayar koltugu^^
  koptum xD
   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 13 Şubat 2017