1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro

Yahudiler İsyan Etti


 1. LoveForLife

  LoveForLife rank8

  Kayıt:
  2 Mart 2008
  Mesajlar:
  1.644
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Bir Kulaç Daha Atsam Karadayım...

  Dünyanın dört bir yanında Yahudi sivil toplum örgütleri İsrail operasyonunu protesto gösterileri düzenliyor. Türkiye'de de Musevi cemaati acil barış istiyor..

  İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırısına dünyanın dört bir yanında ve İsrail'de yaşayan Yahudiler de sert bir şekilde tepki vermeye başladı. İsrail'in Kudüs ve Tel Aviv kentlerinde günlerdir İsrail hükümetinin Gazze operasyonunu durdurmasını isteyen protestolar düzenleniyor. İsrailli Yahudiler üzerlerinde, "Biz Araplarla düşman değil, dost olmak istiyoruz" yazan pankartlar taşıyor.

  OBSERVER'A MEKTUP
  Avustralya'da toplanan Yahudi örgütleri İsrail'in düşmanca tavrını bölge dengelerine zarar verdiğini söyleyerek acil ateşkes çağrısında bulundu. ABD'nin Los Angeles ve San Francisco kentlerinde ve Kanada'da Yahudi sivil toplum kuruluşları İsrail'in operasyonunu sonlandırması için gösteri yaptı. İngiltere'nin başkenti Londra'da düzenlenen İsrail'i protesto gösterisinin arkasında da büyük Yahudi grupları var. Dün İngiltere'nin en tanınmış Yahudi asıllı yazar ve düşünürleriİngiliz Observer gazetesinde yayımlanan bir mektupla sivil ölümlerin durdurulması çağrısında bulundu. Haaretz gazetesi de "Operasyon yüzünden aralarında Türkiye'nin de bulunduğu dostlarımızın bize sırt dönmesine neden olduk" yorumu yaptı.