Tuzla'da, İçi Yağmur Sularıyla Dolu 2 Metre Derinliğindeki Kuyuya Düşen 8 Yaşındaki Umut Akdoğan Hayatını Kaybetti.

Tuzla'da, içi yağmur sularıyla dolu 2 metre derinliğindeki kuyuya düşen 8 yaşındaki Umut Akdoğan hayatını kaybetti. Küçük Umut'un, su üstündeki tahtalarla oynarken kuyuya düştüğü öğrenildi.

Aydınlı Mahallesi'ndeki TOKİ konutları 1. Etap'ta oturan Aydınlı Dede Korkut İlköğretim Okulu 3/A sınıfı öğrencisi Umut Akdoğan (8), arkadaşlarıyla birlikte evlerine yaklaşık 300 metre uzaklıkta bulunan ve inşaat sırasında açıldığı belirlenen 2 metre derinliğindeki içi yağmur suyu dolu kuyuda oynamaya başladı. Su üstünde tahta yüzdüren Akdoğan, suya batan tahtasını almak istedi. Bu sırada dengesini kaybeden Akdoğan kuyuya düştü. Arkadaşının haber vermesi üzerine olay yerine gelen inşaat işçileri, küçük Umut'u sudan çıkardı. Yuttuğu suları dışarı çıkartan vatandaşlardan bazıları da Umut'a suni teneffüs yaptı. Özel bir araçla hastaneye götürülmek üzere yola çıkartılan Akdoğan, yolda ambülansa bindirildi. Ancak küçük Umut, hayatını kaybetti. Akdoğan'ın cesedi Tuzla Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

Umut Akdoğan'a suni teneffüs yapan Celal Akgül, Kalabalığı gördüm ve o tarafa yöneldim. Bağrışma sesleri geliyordu. Kuyuya bir çocuğun düştüğünü söylediler. Çocuk işçiler tarafından çıkartılmıştı. Yuttuğu sular boşaltılıyordu. Ben de suni teneffüs yaptım. Özel bir araçla çocuğu götürdük. Yolda ambülansla karşılaşıp çocuğu ambülansa verdik. Ancak çocuk kurtarılamadı.

Bu arada, kuyu çevresinde inceleme yapan zabıta ekipleri de suyun derinliğini ölçtü.​

Yukarı Alt