Server
Flora
Takımı
Galatasaray
XP SP3 ve Vista SP1'yi bir kenara bırakın, Microsoft Singularity geliyor!

Microsoft'un yalnızca Windows platformlu işletim sistemleri geliştirdiğini düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz. Microsoft araştırma projesi olarak başlayan Singularity Redmond firması tarafından yürütülüyor ve tekrar yapılandırılarak güvenilir bir sistem tasarımı üzerinde çalışılıyor.

Singularity projesi 2003'ten bu yana neredeyse tamamen C# ile geliştiriliyor ve yeni bir platform olarak sunulması planan proje için yenilikçi bir sistem mimarisi ve işletim sistemi tasarlanıyor. 4 Mart 2008 itibariyle stabilite ve fonksiyonel sorunları iyice tamamlanan Singularity için geri sayım başladı diyebiliriz. Proje başında bulunan Mr. Hunt, hedeflerinin yeteri kadar küçük, basit ve iyi tasarlanmış bir sistemin, yeni fikirleri uygulamadaki hızından bahsediyor. Akademik çalışmalar gerçekleştiren ve yazılım geliştiriciler için sunulan RDK sürümünü CodePlex sitesinden inceleyebileceğiniz Singularity, tamamen tek başına (Standalone) ve Windows'tan bağımsız bir işletim sistemi olarak karşımıza çıkıyor. Singularity'nin Windows 7 arifesinde arka planda kalıp, kalmayacağını hep birlikte göreceğiz.

Yukarı Alt