1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

XP Ana Desteği Kesiliyor‏


 1. Apollon

  Apollon rank8

  Kayıt:
  16 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  2.027
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Meslek:
  Öğrenci
  Şehir:
  Mimarlık

  [​IMG]

  XP ana desteği gelecek hafta kesiliyor.

  Microsoft, yaşarken efsane haline gelen emektar işletim sistemi Windows XP'ye verdiği ana desteği 14 Nisan itibariyle sona erdiriyor.

  Yani gelecek hafta itibariyle kademeli emeklilik sürecinin ilk aşaması tamamlanacak olan işletim sistemi, ikinci ve son aşamayı ise 9 Nisan 2014 itibariyle sona erecek olan uzatma devresi desteği ertesinde tamamlayarak, aktif görevini sonlandıracak. Uzatma devresi desteğinin anlamı, işletim sisteminin güvenliği ile ilgili kritik güncellemelerin devam edecek olması anlamına geliyor. Yani 2014'e kadar kısıtlı da olsa birtakım güncellenmelerden yararlanabilecek emektar XP.
  Ana desteğin kesilmesi ise, bundan böyle güvenliği tehdit eden durumlar haricindeki güncellemelerin, genel güncelleme paketlerine dahil olmayan hata giderimlerinin ve tabii bazı yeni özellikler de getiren servis paketlerinin artık XP'yi hedef almayacağını işaret ediyor.

  Velhasıl Professional, Home Edition ve Media Center Edition'dan oluşan XP'ye hoşçakal derken, yeni işletim sistemi Win 7'nin bizlere Vista'da olduğu üzere XP'yi aratmamasını temenni ediyoruz. Bu vesileyle okuyucularımıza Vista için ana desteğin de 10 Nisan 2010 itibariyle kesileceğini ve ana desteğin kesiminin ertesinde gündemde şimdilik herhangi bir 'uzatma devresi' desteği bulunmadığını da belirtelim.


  Alıntı.