xFire Nedir?​

xFire bir çok arkadaşınızla aynı anda mikrofondan konuşup oyun oynamanızı, internet üzerinden bir çok oyuna erişmenizi (Garena ve ya hamachi gibi denilebilir) sağlayan bir programdır.Ben sadece team talk için kullandım.Mesela clan maçlarında çok işinize yarayabilir bir program.Biz 4 kişiye kadar hiç donma olmadan konuşabiliyorduk.5 geçince kasıyordu. :popcorn: Fakat makinadan kaynaklanıyor olsa gerek.Ama emin olun ki bu program sayesinde az maç almadık.Oyunun dışında çokta hoş muhabbetler döner.

Öncelikle verdiğim linkten Setup'ı indiriyoruz.Hemen ardından kurulumu gerçekleştirdikten sonra programı açıyoruz.Büyük ihtimalle update yapıcaktır.Çok uzun sürmez maximum 5 dakika sürer.Update bittikten sonra acc. (üyelik) almamız lazım.

- Resim Silinmiş.

Bunun için resimdede gördüğünüz gibi Id yazılıcak yerin hemen altında "New User Registration" yazıyor.Buraya tıklayarak üyelik alıyoruz.

- Resim Silinmiş.

Becerebildiğim kadar çevirdim :P

Evet üyeliği aldktan sonra giriş yapıyoruz.Giriş yaptıktan sonra soldan belirttiğim bölüme (Chat Rooms) tıklıyoruz.Ve altta kırmızıyla işaretlediğim bölüme (Create a chat room) tıklıyoruz ve konuşma odamız hazır.

- Resim Silinmiş.

Evet odayı açtıktan sonra üstte Actions bölümünden "Invite friends to Room" adlı seçeneğe tıkladıktan sonra arkadaşlarımızı davet edebiliriz.Alt kısımdaki yeşil telefon ikonuna tıklayarakta konuşmayı aktif edip mikrofonunuzla konuşabilrsiniz. :thumbsup:

Ps: Konuşmak isteyen herkesin yeşil ikona tıklaması lazım.

- Resim Silinmiş.

Kişi eklemek için ise soldan "Friends" sekmesini seçip tıklıyoruz ve alt kısımda bulunan + ikonuna tıklıyoruz ve eklemek istediğimiz kişinin nikini yazıp aratıyoruz, buluncada ekliyoruz. :muck:

- Resim Silinmiş.

Kod:
Rar pass: www.extraloob.com

Saygılarımla;

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Teşekkürler Güzel paylaşım. Sanırım CS Clan maçlarında fln iyi işe yarar. Clan maçı olmasa da bi kaç arkadaş aynı serverda takılırken de kullanılabilir. denerdim ama bu gün bütün gün EXL'dayım xD.

Kwo. demiş ki:
Teşekkürler Güzel paylaşım. Sanırım CS Clan maçlarında fln iyi işe yarar. Clan maçı olmasa da bi kaç arkadaş aynı serverda takılırken de kullanılabilir. denerdim ama bu gün bütün gün EXL'dayım xD.
Evet kasmıyorda.Skype falanda kullanıyorum fakat xfire pc'yi kasmıyor.Combat armsta çok eğlenceli geçiyor :P

Yukarı Alt