1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

XBOX 360 oyun konsolu USB depolama desteğine kavuştu


 1. Chorus

  Chorus Admin

  Kayıt:
  6 Şubat 2007
  Mesajlar:
  333.408
  Beğenilen Mesajlar:
  350
  Ödül Puanları:
  83
  Şehir:
  Taksim/IST.
  XBOX 360 oyun konsolu USB depolama desteğine kavuştu


  Microsoft'un yeni nesil oyun konsolu XBOX 360'ın, bahar güncellemesiyle birlikte USB depolama yeteneği kazanacağına dair haberimizi bundan yaklaşık iki hafta önce yayınlamıştık. Oyun konsoluyla ilgili beklenen güncelleme dün Microsoft tarafından kullanıma sunuldu ve XBOX 360 resmen USB depolama desteğine kavuşmuş oldu.

  XBOX Live servislerinden sorumlu olan Major Nelson tarafından duyurulan XBOX 360 güncellemesi, oyun konsolunda USB sabit disk ve flash belleklerin depolama amacıyla kullanılmasına imkan tanıyor. Ancak bu konuda bazı kısıtlamalar da mevcut; zira tek bir USB cihazda en fazla 16.5 GB'lık bir bölüm depolama amacıyla kullanılabilecek. Bu kısıtlama, XBOX 360 oyun konsollarında harici USB sabit disklerini kullanmayı düşünenleri bir miktar hayalkırıklığına uğratabilir. Güncellemeyle birlikte iki ayrı USB cihazla, toplamda 32 GB'lık harici depolama alanı elde edilebiliyor. XBOX 360 kullanıcıları, XBOX Live servisine giriş yaptıktan sonra söz konusu güncellemeyi indirip cihazlarına yükleyebilecekler.

  Major Nelson, piyasadaki birçok USB belleğin XBOX 360'ta herhangi bir sorun çıkarmadan çalışacağını belirtiyor. Microsoft'la anlaşan SanDisk, resmi XBOX 360 logolu 8 ve 16 GB kapasiteye sahip USB flash belleklerini de sırasıyla 35 USD ve 70 USD fiyatlarla piyasaya sunmuş durumda.


  [​IMG]
  [​IMG]