Wyvern Silkroad | 70 Cap CHN | Play&Win | Old School | Old Interface

1. Reklam

1. askar

1. Hurley

Hurley globalmod

Beğenilen Mesajlar:
    298
    Ödül Puanları:
    83
    Meslek:
    Öğrenci
    literal
    Başlamak istiyorum ama iş yeri çok yoğun geçiyor ya

Melon bunu beğendi.
  2. Melon

Melon olduser

Beğenilen Mesajlar:
    683
    Ödül Puanları:
    143
    Meslek:
    Öğrenci

@Hurley fırsat bulursan başla bro elimden geldiğince yardım ederim, çünkü baya zor kasılıyor eziğim daha bende :mrgreen:

Hurley bunu beğendi.
  3. Sieger

Sieger olduser

Beğenilen Mesajlar:
    396
    Ödül Puanları:
    93
    Meslek:
    Producer&DJ

@70 Cap
    Ratelerde mükemmel bi dengesizlik mevcut.
    Zor server, burası olağan bişey buna itirazım yok fakat söyleyecklerimi dikkate almanıza sevinirim.
    + ratesi, tam kıvamında lakin, elixir dropları çok düşük, rate zor, elixir yok, tamamen boş geziniyoruz. 1 itemi +5 yapana kadar 10 dakika geçiyor, bu sürede elixir bitiyor, bota atıp bırakıyoruz.
    Elixir drop ratelerini arttırmanızı rica ediyorum.
    İkinci bir nokta stone rate. Stone rate'de aynı şekilde, stone aşırı zor düşüyor, tutma ratesi ise %100 değil.
    3 taneden 2 tanesi patlıyor, bazen 3'te 3 patlıyor.
    Ya stone drop ratesini olabildiğince arttırın, rahat bir stone toplayışımız olsun ya da stone drop rate bu şekilde kalsın, tutma ratesini %95 ya da %99 yapın.
    Oyunda devil var denildi fakat devil yok. Tanıtım videosunda da mevcut, konuda da mevcut, oyunda yok.
    Fortune'de şu an 3 hakkım var ama çevirme yapamıyorum. 24 saatte 1 kere mi çevirebiliyoruz?
    Dün CTF'ye girdim ortalama 5-10 kişi öldürmüşümdür fakat kill başına silk gelmedi.

Tüm sorularımın ve önerilerimin cevabını buradan verirseniz memnun olurum, aynı soruları tekrar tekrar sormak istemem.

4. Hurley

Hurley globalmod

Beğenilen Mesajlar:
    298
    Ödül Puanları:
    83
    Meslek:
    Öğrenci

Tamamdır :)

Melon bunu beğendi.
  5. 70 Cap

70 Cap

Beğenilen Mesajlar:
    9
    Ödül Puanları:
    3

Öncelikle merhabalar.

Evet elixir ve stone rate artacak bu gün yapılacak update ile facebook sayfamızda update notlarımız var eski şapkalar vs eklenecek.

Devil vardı oyunda fakat çok tepki geldi kaldırmamız için o yüzden kaldırdık.

CTF sorununu 1-2 kişi daha söyledi bu gün çözülecek.

6. Sieger

Sieger olduser

Beğenilen Mesajlar:
    396
    Ödül Puanları:
    93
    Meslek:
    Producer&DJ

Devil gelmeyecekse, f10'da bulunan dmg sc'lerde kalksın o halde.
    Diğer bir konu ise Immortal ve Astral'in pahalı fiyatı.
    25 adedini 50,75 silk arasında yapmanız iyi olacak.
    Zaten rate zor, stone rate yok, elixir yok, bir de Immortal'ın tanesine 45 silk vermek olmaz.
    Şahsen ne kadar silkim olursa olsun, bu fiyata immortal almam.

Bunlara da bi düzenleme yapın.

7. Melon

Melon olduser

Beğenilen Mesajlar:
    683
    Ödül Puanları:
    143
    Meslek:
    Öğrenci

@70 Cap sanırım biraz gereksiz ama bir bug buldum, pet'e hareket yaptırmaya çalışınca buga girip oyundan atıyor, sadece aklınız da bulunsun :curtain:

Sieger bunu beğendi.
  8. Super

Super asistan

Beğenilen Mesajlar:
    765
    Ödül Puanları:
    133
    Meslek:
    Deck Officer

Çok şey istiyorsun , adam nereden para kazanacak ? Immortal ucuz olduğu zaman millet +9-10 yapacak sonra WTS Char for TL

RanstaMonsta ve Melon bunu beğendi.
  9. Sieger

Sieger olduser

Beğenilen Mesajlar:
    396
    Ödül Puanları:
    93
    Meslek:
    Producer&DJ

Max. +7 oluyor zaten. Sürümden para kazanacak, konuştuk kendisiyle.
    +5 bile basamıyorsun kolay kolay, stone zaten zor drop oluyor, bu dediklerin sıradan sv'lerde olur.
    Burada gel oyna da gör. :D

Melon bunu beğendi.
  10. Super

Super asistan

Beğenilen Mesajlar:
    765
    Ödül Puanları:
    133
    Meslek:
    Deck Officer

Gelirsem keserim seniii

11. Melon

Melon olduser

Beğenilen Mesajlar:
    683
    Ödül Puanları:
    143
    Meslek:
    Öğrenci

kahkaha attım :mrgreen:

Super bunu beğendi.
  12. Sieger

Sieger olduser

Beğenilen Mesajlar:
    396
    Ödül Puanları:
    93
    Meslek:
    Producer&DJ

GELEMEZ Kİ

13. dosturu

dosturu rank8

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    1

Bence pvp serverların uzun ömürlü olmamasının en büyük sebebi kolaycılık insanlar 3-5 günde son level’a gelip sıkılıyorlar ftw, pvp, unique, kervan vs. den ziyade bu oyunda en keyifli olay char kasmak bence bu çok göz ardı ediliyor oldschool bir server açılacağı zaman millet vsro dosyasından istiyor bot yokmuşta ftw yokmuşta bla bla bla tamam da kardeşim bundan 10-11 sene önce sen değil miydin oturup saatlerce sadece oyuna girmek için uğraşan sen değil miydin bir ayda 30 levela zar zor kasabilen o zamanın tadını aramıyor musun e o zaman haliyle biraz kıvrandırmalı seni oyun bence bot ftw job sistem komik rateler olmamalı ancak o zaman motamot 2005-2006 yıllarındaki orijinallik yakalabilir diye düşünüyorum acizane kaliteli bir oyuncu kitlesiyle birlikte tabi genç kardeşlerimiz o zamanlarda oynamadıkları için bu anlattığım olaylar onları sıkabilir elle kasalım saatlerce görev yapalım mob keselim tuşlara basmaktan elimiz yorulsun yine 5 saat tg bekleyelim ama orijinal olsun bu söylediklerim bu servera bir eleştiri değil genel bi izlenimdir...

70 Cap bunu beğendi.
  14. RanstaMonsta

RanstaMonsta exlmanager

Beğenilen Mesajlar:
    1.057
    Ödül Puanları:
    143
    Meslek:
    Öğrenci

@BURAKSERiT Hacım yine zor bi servera başlamışsın emek isteyen bir server bırak da değiştirmeye çalışmadan burada oyna bi :D Alchemy tabiki de zor olacak zor olması da lazım. 70 cap oynuyorsun +5le oyna bi zahmet :roll:makara:

70 Cap bunu beğendi.
  15. Sieger

Sieger olduser

Beğenilen Mesajlar:
    396
    Ödül Puanları:
    93
    Meslek:
    Producer&DJ

Olum herşey de üstüme gelip durmayın banlarım bak sizi.
    Zor olacak tabi ki ama oran orantı da olacak.
    "20 santim bacak yok 40 santim ...." repliği geldi aklıma.
    + rate zor, elixir rate ve stone rate de zor.
    + rate daha da zor olsun ama elixir ve stone drop ratenin halen daha artması gerekli.
    Npc'de bulunan Arrow Stackları 10K yapılmalı, onların 1K olmasının sayfayı meşgul etmekten başka bir şeye yaradığı yok, zaten 2. sayfa yarıya kadar açık, 3. sayfa yok, silk ile alsan pre ile eş değer anasını satayım.
    %20 dmg sc'leri tamamen para kazanmak için yapılmış bişey. Çevirmeden çıkıyormuş, event moblarından çıkıyormuş, falan falan. Bunları geçin, o zaman devil'ide koyun abi, şikayet gelmişte kalkmış.
    Sisteme bişey demiyorum ben, var olan şeyleri oyundan kaldırmalarına sinir oldum. Türk destekçisi olan arkadaş eyvAllah, dinliyor bizleri ama oyunda dengesizlik aşırı fazla. Skill dmg'leri bile düşürülmüş.
    Onların yerine %20 dmg sc'ler silk satışına sunulmuş.
    Adam Str, %20 dmg sc, +400 Hp,Mp + Honor Sc + Moon +5 Wep + Zerk bunun önünde durabilecek 1 kişiyi göster bana. 10v1 atsan bile öldürmesi adamın sadece 10 saniyesini alır.
    %20 dmg sc tamamen dengeyi bozan ve bu oldschool sisteme yaramayan birşey.
    "Adamlar zamanında koymuş" deyip koyman gerekmiyor. Zamanında bi dünya bug vardı, onları da fixlemeyin o zaman, zamanında bu kadar iyi guardda yoktu, onuda kaldırın.

Kısacası ben sisteme ya da zorluğuna bir şey demiyorum sadece dengesizlikler ve orantısızlıklar olduğunu belirtiyorum.
    Ve dip not ekliyorum, silk ile alınan item fiyatları çok pahalı. Pre 30 TL'ye denk geliyor. Gerisini siz düşünün.
    Para kazanacaksınız tabi ama milleti fazla fazla gondikleyerek değil, sürümden kazanın.
    Bu ay kazanırsınız, bi daha ki ay kazanamazsınız bu fiyatlara. Oyun içi dağıttığın silk 5-20 silk oda belirli saatlerde ve uniqlerde, bunlarla kimse pre alamaz.
    Oyunda silk dağıtıyoruz demeyin, sadece göz boyuyacak, sistem var denilecek kadar dağıtıyosunuz.

Şu an sinir oldum resmen.

RanstaMonsta bunu beğendi.
  16. RanstaMonsta

RanstaMonsta exlmanager

Beğenilen Mesajlar:
    1.057
    Ödül Puanları:
    143
    Meslek:
    Öğrenci

:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Sakin ol reis :mrgreen:

Sieger bunu beğendi.
  17. Super

Super asistan

Beğenilen Mesajlar:
    765
    Ödül Puanları:
    133
    Meslek:
    Deck Officer

Oynama , zorla mı ? :mrgreen:

18. Melon

Melon olduser

Beğenilen Mesajlar:
    683
    Ödül Puanları:
    143
    Meslek:
    Öğrenci

@Bean Hain her yerde seni görüyorum rahat bırak bizi , oynayan adamı bıraktırıcan :D

Silk konusuna gelirsek bana sorarsanız kolaylıkla silk kasılabiliyor günlük 50-100 silk kasıyorum tabi şansına göre 200’ü bile görebilirsiniz.

Super bunu beğendi.
  19. 70 Cap

70 Cap

Beğenilen Mesajlar:
    9
    Ödül Puanları:
    3

Öncelikler merhabalar

Tam olarak neyi kast ettiğinizi anlamadım fakat hepsine cevap vereyim.

Stoneden ve elixirden başlayayım.

Ortalama 50 mobdan 10 adet stone düşüyor bir karakter 1 saate ortalama (en kötü ihtimalle) 300 mob kesiyor.Bu hesapla 300 mob içinden 60 stone düşüyor biz yine en kötü ihtimali alıp 35 stone diyelim.5 Saat bot ile kasan biri günde 175 stone düşürüyor biz buna yine 100 diyelim kısacası 1 hafta boyunca günde 5 saat kasan biri haftada 700 stone düşürüyor günde 2.5 saat kassa bile bu sayı haftada 300 stone eder yani şunu demek istiyorum.En kötü senaryoda biri 1.5-2 hafta içinde setini tamamlamış oluyor.Old school 70 cap serverde biri 2 hafta oynamalı bence.

Npc arrow stacklerinin 10 k olmasına karşıyı biz zaten sayfayı meşgul etmesi için koyduk.Yoksa "Old school" kavramının dışında kalır bir anlamı olmaz.Eskiden kasmaya giderken 50-50 pot alınıyordu 250 arrow stack vardı fakat oyundan keyif alıyorduk.Biz yinede pot stacklerini arttırıp arrow stackleri arttırdık.Söylediğiniz gibi 10k pot stack 10k arrow stack yaparsak ne manası kalır old schoolun ?

3. konuya gelirsek npclerden görev alıp ek sayfa görevlerini açabilirsiniz bu görevleri kapatmadık.

%20 dmg scroll lar tamamen para kazanılmak için yapılmış birşey demek için bunu joymax a söylemeniz gerek diye düşünüyorum.Biz oyunun orjinal konseptinden dışarı çıkmadık.Bu oyunu tasarlayıp yaparken oyuncuların hem oyun içinde hem silk ile kazanmalarını istedik.Event moblarından %10 luk dmg scroll çıkıyor eğer bunu beğenmiyorsanız da günlük görev npcsinde görev alıp uniq kesip çark çevirme hakkı kazanıp %20 lik scroll kazanabilirsiniz bunda yanlış olan birşey göremiyorum ?

Devil konusuna gelelim.Devil için oyuncular fazla şikayet etti bizde eklememe kararı aldık.Emin olun devil olsa biz aynı fiyattan koysak yine aynısı olacaktı.Para kazanmak için devil koyulmuş denecekti %20 damage devil için fazla denecekti.

Var olan şeyleri oyundan kaldırmak derken orjinal 70 capta olan herşeyi ekledik eksiği yok fazlası var oyunumuzda.Neler olduğunu detaylı olarak paylaşırsanız ben de ekibime ileteyim.

Skill damageleri düşürülmüş dediniz hangi skillerin damagesi düşürülmüş ? Hepsi sabit dokunmadık bile.

Str char örnek vermişsiniz.+400 mp-hp zaten event arenadan çıkıyor.Honor kazanmak sizin elinizde honor saatlerin de gidip pvp yaparak honor kazanabilirsiniz.Moon +5 konusunda zaten charını kasan moon düşürüp artı basıyor bunda yanlış olan nedir ?

%20 damage scroll silkroad var olduğundan beri oyunda olan bir item.Sonuçta PUBG tarzı oyun oynamıyorsunuz sadece skin satın almıyorsunuz cs go gibi bu bir MMORPG tabiki oyun içi dengeleri bozup para ile satın alınabilecek ürünler olacak fakat biz bunları oyunculara oyun içerisinde kazanma imkanıda tanıyoruz.

Silk fiyatlarını belirtmişsiniz hemen açıklayayım her firma gibi bizimde guard masrafımız veya reklam masrafımız oluyor.Server başladığından beri facebook sayfamızda aktif olarak reklamlar var reklamı hiç kapatmadık.

100 Silk 7 TL denk geliyor inventory büyütme itemi ortalama 20 lira civarı bir rakama denk geliyor.Premium 30 tl toplamda 1 oyuncu 1 kerelik 20 aylık 30 tl harcıyor.Bunun harici oyun içi silk kazananları saymıyorum.Bence bir private server için bunlar güzel rakamlar.Ayrıca sadece premium ve inventory genişletme itemlerimiz pahalı.Avatar set 145 silk'e denk geliyor %20 damage scroll 11 adet 22 silk e yani nerden baksanız 2.5 liraya süreleride 30 dakika.Kimse bunları kasarken kullanmıyor.FW veya pvp veya honor için alıyorlar.

Oyun içi dağıttığımız 5-20 silk demişsiniz hemen onuda açıklayım.

Kervan çekerek silk kazanabilirsiniz çektiğiniz kervan başına 1-5 arası silk kazanırsınız.

Çark çevirmeden 75 silk'e kadar kazanabilirsiniz.

Her uniqueden 5 silk düşüyor.

Lucky party no event ile 20 silk kazanabilirsiniz.

Trivia eventi 30 ile silk kazanabilirsiniz.

Kill gm event ile 50 silk kazanabilirsiniz.

Hide seek eventi ile 30 silk kazanabilirsiniz.

Job war event ile her kestiğiniz oyuncu başına 1 silk kazanabilirsiniz.

Honor buff event bölgesinde sıralamaya göre 700-500-250 silk verilecek.

CTF ile kestiğiniz adam başına 1 silk kazanabilirsiniz.

Bunlar haricinde daha nasıl bir uygunluk olabilir ? Elimizden geldiğince oyunculara silk dağıtıp fiyatları aşşağıya çekmeye çalışıyoruz.

Teşekkürler yorumunuz için.

ayko67 bunu beğendi.
  20. Melon

Melon olduser

Beğenilen Mesajlar:
    683
    Ödül Puanları:
    143
    Meslek:
    Öğrenci

Amacım kötülemek değil fakat stone konusun da arkadaşa katılıyorum, aşırı derece de zor düşüyor yaklaşık 10 saat'e yakın bottaydım , topu topu 6 adet str stone kasabilmişim, en ihtiyacım olan challenge stone crit için o da aynı şekil yaklaşık 1-2 saatte 1-2 adet düşüyor, geçme oranları gelirsek korkunç derece kötü şu an'a kadar FB yapabildiğim bir tek itemim bile yok, oldsro diyoruz eyvallahta isro da bile böyle bir stone geçme oranı görmedim ,tanıtım da premium alanlarda %2 lik bir lucky ve alchemy probabilty demişsiniz fakat gel gör ki oyunda %1 olarak duruyor yani ufak tefek şeyler bile olsa insanın bir yerden sonra şevkini kırabiliyor.

70 Cap bunu beğendi.