1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

WoW'a veda mı ediyoruz?


 1. Absence

  Absence  

  Kayıt:
  29 Aralık 2007
  Mesajlar:
  8.304
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36

  - Resim Silinmiş.

  Worlds.com firması çevrimiçi RPG oyunlarının sonunu getirebilecek bir davaya doğru gidiyor.

  Bir zamanlar sanal dünyaların oluşturmada öncülük yapan Worlds.com, World of Warcraft, Guild Wars ve Second Life zamanında anlamını yitirdi. Şimdiyse Amerikan firma çevrimiçi çok oyunculu RPG oyunlarının (MMORPG) sonunu getirebilecek bir patent davası açtı.

  Teksaslı yazılım firması Worlds.com 3 Ağustos 2000'de kullanıcılara sanal bir çevreyle etkileşime geçme imkânı veren sistem ve metot isminde bir patent için başvuruda bulundu. Başvurunun ismi kadar içeriği de geneldi: Bir kullanıcının hareketlerini diğerine göstermek için yapılan eylemler, diğer tüm bağlı istemcilere simgelerin (avatar) grafiksel olarak nasıl gösterileceğini söyleyen merkezi bir sunucuya gönderiliyor. Bu patentin kullanım hakkı Worlds.com'a 20 Şubat 2007 yılında verilecekti.

  Worlds.com patenti temel alarak Guild Wars ve Lineage gibi birçok çevrimiçi RPG oyunu geliştiren NCSoft'a tazminat davası açtı. Ayrıca gelecekte bu tip patent ihlallerinin de önüne geçilmesi talep ediliyor. Böylece Worlds.com tüm NCSoft MMORPG'lerin kapatılmasını sağlamak istiyor.

  Worlds.com avukatları yakın zamanda diğer çevrimiçi oyun üreticilerinden de aynı talepte bulunacaklarını açıkladılar.
   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 13 Şubat 2017