1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

World of Warcraft yeni bir rekor kırdı!


 1. Chorus

  Chorus Admin

  Kayıt:
  6 Şubat 2007
  Mesajlar:
  333.458
  Beğenilen Mesajlar:
  362
  Ödül Puanları:
  83
  Şehir:
  Taksim/IST.

  World of Warcraft yeni bir rekor kırdı!

  Blizzard tarafından hazırlanan bilgisayar oyunu World of Warcraft, 11 milyon oyuncu sayısına ulaştı.

  [​IMG]

  Dünya genelinde bir çok akademik tartışmaya konu olan, yarattığı etki ile bilgisayar oyunları devrimini gerçekleştiren World of Warcraft, 11 milyon kullanıcı sayısına ulaşarak yeni bir rekor kırdı.

  2005 ve 2006 yıllarında ‘en çok satan’ oyun ünvanını kazanan oyun, 2007 yılında piyasaya sürülen genişletme sürümü “The Burning Crusade” ile tüm zamanların en hızlı satan oyunu olmuştu.

  The Burning Crusade, Piyasaya çıktığında 24 saat içinde toplam 2,4 milyon, 1 ay içinde ise 3,5 milyon adetlik satış rakamına ulaşmıştı.

  Oyun, internet üzerinden hayali bir zaman ve mekanda geçen senaryosuna uygun özellikler ve kişilikler verilmiş ırklara ait karakterler ile oynanıyor. Oyunda kullanıcılar kendi oluşturdukları karakterler ile topluluklara üye olabiliyor, ortak görevleri yerine getirebiliyor ve deneyim kazandıkça güçleniyorlar. 24 Kasım 2004 tarihinde piyasaya sürülen oyun, çok kısa süre içerisinde oyuncuları kendine bağımlılık derecesinde bağlanmasına neden oldu. Bu durum oyun üzerine bir çok akademik çalışma yapılmasına neden oldu.
   
 2. addIcFb

  addIcFb Aileden

  Kayıt:
  22 Eylül 2007
  Mesajlar:
  5.215
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  öğrenci
  Şehir:
  Okul

  awww .. Arkadaşlar da Oynuyordu :beer: