Biliyorum bu konudan belki 1000 tane açılmıştır şimdiye kadar, ama tatmin edici bir cevap bulamadım..
Kendime bir wizard kasmaya karar verdim, ancak ikinci mastery olarak cleric ve bard arasında fena sıkıştım. Kendime göre avantaj ve dezavantajlar çıkardım, bakalım EXL ne cevap verecek :P

Cleric Avantaj

*Bottayken nerdeyse hiç ölmeme.
*En azından BİRAZCIK pvp yapabilme, bless ve heal sayesinde.
*Offering :mrgreen:
*Guild master olduğumdan çat pat yatan bir char olmak istemiyorum.
*Job war, fortress war vb. yerlerde takıma katkı bulunma. (res, bless, str int vb.)
*Shield taşıma imkanı var.
*Absolutness skilleri sayesinde arkasında 10 tane warrior olan bir wizarda tek atmak.

Cleric Dezavantaj

*Speed olmaması, druglara giden para..
*Noise olmaması.
*Partylerde bardlara daha çok ihtiyaç duyulması.
*Bard'dan nerdeyse 2 kat fazla sp'ye ihtiyaç duyması. (farmı olabildiğince çabuk bitirmek istiyorum)
*Partylerde sürekli heal ve bless gerekeceğinden afk olamamak.

Bard Avantaj

*110%'a kadar çıkan speed.
*Noise.
*85 leveldan itibaren medusa partylerinde rahatça yer bulma.
*Uniquelerde speed ve noise sayesinde hep 1 adım önde olma.
*Speed sayesinde druglara para vermeme, dolayısıyla daha hızlı kasma.
*Çok az sp farm istemesi.
*Mana orbit gibi muhteşem bir skill bulunması.
*1 dance açık afk olmak :mrgreen:

Bard Dezavantaj

*Her party mobda yatmak -.-
*Pvp imkansız.
*Kendinden 10 lvl düşük adamdan tek yemek, hiçbir savunma olmaması.
*Sürekli yatmaktan dolayı düşük level moblarda kasmak zorunda kalmak.
*Shield taşıma imkanı yok.
*Lord yarkan bile 2 çeker bana, saçmalık yav :mrgreen:

aklıma geldikçe avantaj ve dezavantajlar ekleyeceğim, herkes bir yorum yaparsa sevinirim :beer:

ps : gecenin 3ünde aklıma takıldı kalktım yazdım hepsini, saçmaladığım bir nokta varsa lütfen söyleyin düzeltirim :mrgreen:

Doğru wallahi hepsi :) Ama ben wizard/cleric char. a sahibim , gercekten işime baya yarıyor... Bard da asla olmam :) Bir pt için ne gerek var sen kur pt olsun bitsin :))

Oraya Wizard / Warlock da eklemeni öneririm. Ama botla kasmak için değil. Legit oyuncuların zevkle kastığı bi yapılandırmadır.

Xanthos demiş ki:
Oraya Wizard / Warlock da eklemeni öneririm. Ama botla kasmak için değil. Legit oyuncuların zevkle kastığı bi yapılandırmadır.
sadece cleric yada bard, başka bir build düşünmüyorum :P

Dediklerinin hepsine katılıyom :thumbsup:
wizz cleric - warlock cleric - bard cleric bütün avrupa karakterlere cleric yakışır.Speed önemli degil parayı bas al %100 speed drug.
*Absolutness skilleri sayesinde arkasında 10 tane warrior olan bir wizarda tek atmak :thumbsup: .En güzeli bence bu bayılıyom clericin sabit damage skillerine :D
Bide bence partylerde 1 bard yetiyo (Speed basacak bi guard bide mana tambur) olmasa olur mu ? Olur.Herkez alsın speed bassın.Mp zaten alacan :D

Yukarı Alt