Takımı
Galatasaray
Merhaba arkadaşlar,
Kendi odamda (hemen yanımda) TP-Link standart bir modem var. Benim kullandığım bu bilgisayara ethernet kablosu ile bağlıyorum ancak odada kablosuz bağlanan bir adet laptop da var, gayet güzel bir şekilde bağlanabiliyor.
Yan odada başka bir laptop var, o da çok zor bağlanıyor, bağlantı kopuyor sürekli. Modemin kablosuz sinyali de biraz dandik. Ancak benim amacım daha da ilerisi, bağlantıyı bir arka odaya daha iletmek istiyorum ki orda hiç bir şekilde sinyal alınamıyor. Resimle açıklayayım:

Benim düşüncem, mavi ile işaretlediğim yerlere wi-fi sinyalini alıp dağıtan bir cihaz koymak ve evdeki her cihaza wifi sinyali ulaştırabilmek.
Sarı ile çevrelediğim noktaya laptop koyup connectify ile yayın yapmayı denedim ancak sinyaller çok zayıf oluyor ve laptop gibi bir cihazı sürekli orda tutamam. Küçük bir cihaz olmalı ve sürekli çalışacak.

Sizce ne yapmam gerekir? Bir wifi dağıtıcı tarzı cihaz gerekiyor ise hangisi önerirsiniz sinyal gücü açısından?

Saygılar arkadaşlar.

Wax Whine

.NET
Server
Aspendos
Takımı
Besiktas
Hayirli olsun. Zyxell modemim var 100TLye almistim. Ev iki katli lakin PS3 wierlessten goruyor baglanti kuruluyor. Modem ile de alakali biraz

Takımı
Galatasaray
Wax Whine demiş ki:
Hayirli olsun. Zyxell modemim var 100TLye almistim. Ev iki katli lakin PS3 wierlessten goruyor baglanti kuruluyor. Modem ile de alakali biraz
Sagolasin. Ben modemi 2,5 sene evvel 80tlye almistim dusun ne kadar dandik. Ev tek kat ama koridor bayagi uzun, benim oda koridorun ortasinda sayilir arkada 2oda daha var ve ps3 ile onlineda sikinti yasiyordum. Simdi bakacagiz, umarim is gorur :)

Advance

Defteri büküp bantlayıp alüminyum folyo ile kaplamıştım koymuştum modem anteninin arkasına işimi görmüştü :lol:

Takımı
Galatasaray
Ben de gecici olarak modem antenini folyo ile sarmaliyordum da olacak is degil kalici adam akilli bir cihaz lazim duvara sabitleyecegim gercekten is gorecekse 50tlye deger.

50 liraya guclu modem bulamazsin 100 lirayi gozden cikarmalisin

Yerinde olsam güçlü modem yada sinyal yükseltici falan aramam.Bağlantıların tam ortasına access point'i koyup kurulumu doğru sıralamada yaptıktan sonra keyfime bakardım.

Mopneet

@Wax Whine
Sorun sadece modemin kalitesi de olmayabilir. Aynı benim evim gibi sarko'nun evinde de normalden fazla perde beton kullanılmış. Bu nednele Florya'nın, İstanbul'un göbeğinde evden cep telefonu bile çekmiyor sık sık. ^^ Modem de pert onun, o ayrı. :)

Wax Whine

.NET
Server
Aspendos
Takımı
Besiktas
Mopneet demiş ki:
@Wax Whine
Sorun sadece modemin kalitesi de olmayabilir. Aynı benim evim gibi sarko'nun evinde de normalden fazla perde beton kullanılmış. Bu nednele Florya'nın, İstanbul'un göbeğinde evden cep telefonu bile çekmiyor sık sık. ^^ Modem de pert onun, o ayrı. :)
Haci bak ev iki katli alt kattan PS3 ile cok rahat bir sekilde baglaniyorum tabi ki betonlarin kalinligi da onemli faktor ama modemin de payi buyuk diye dusunuyorum bilmiyorum gitar manyetigi disinda elektronikten cok cakmam tahmin benimkisi summer6:

Takımı
Galatasaray
Modemi hepsinin ortasina koyma sansim olsa yapardim tabi ama oyle bir sansim yok.

@Onur
Bro bazen ben de anlamiyorum, ebeveyn tuvaletinde bile 2/3 cizgi cekerken (playstation odasindan daha uzak) playstation odasinda ne telefonlar ne laptop ne ps3 wireless cekiyor. Ev yapisiyla alakali sanirim.

Tanidigin biri benle ayni sorunu yasiyordu, 300tl verip airties in en iyi modemlerinden almis ancak yine cekme problemi olmus. Modemin ana gorevi telefon sinyallerini internet olarak yaymak, wifisi cok guclu olmuyor. Bu cihaz sirf wifi sinyallerini arttirmak icin yapilmis. Bugun elime gecer, sonucu soylerim.

Yukarı Alt