1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

winodws 7 de kendi temanızı yapabilirisiniz..


 1. Serenitty

  Serenitty rank8

  Kayıt:
  13 Nisan 2008
  Mesajlar:
  27
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  öğrenci
  Şehir:
  izmit,kocaeli

  windows 7 de kendi temamızı nasıl yapabiliriz?

  [​IMG]

  İstediğimiz resmi arkapaln olarak ayarlaya tıkladığımızda yeni kaydedilmeyen tema olarak görünür.
  Arka planımızın birden fazla olmasını istiyorsak masaüstüne sağ tıklayıp kişiselleştirmeye basarız
  ve masaüstü arkaplanına tıklarız.Ben beğendiğim resimşleri aynı konuma kaydettim böylece hepsini seç diyerek
  oraya buraya zıplamaktan kurtuldum..:DDaha sonra Doldur seçeneğini sığdır olarak değiştim ki resmn tamamını görebileyim.Daha
  sonra da resim değişme aralığını 10 sn olarak değiştirdim ve değişiklikleri kaydete tıkladım.Sesleri değişmek için wav formatlı müziklere ihtiyuacımız var.
  Windows 7 wav formatlı dosyaları ses olarak atıyor.. Bu yüzden xrecode2 programını kullandım ve nasıl kullanılacağını anlatayım..
  http://xrecode.com/setup_xrecode2_1.0.0.178_full.zip bu linkten indirebilirsiniz..Bu program çok kullanışlı ve bvence bu programı çok seveceksiniz..
  İndirdikten sonra add filesa tıklarız.Alttaki müzik formatlarından wavı seçeriz ve starta basarız böylece mp3 formatlı olan dosyadan ayrı olarak bir de wav
  formatlı sesimiz oldu..Specified location yazan yer wav formatlı sesimizin nereye kaydedileceğini belirlediğimiz yerdir..Şimdi de bu sesin istediğimiz yerlerini keserek windows 7 nin
  ses düzenini değiştirelim.Bunun için bize gereken program GoldWave programıdır..Programı kurduktan sonra "open" yazan yerden wav olarak kaydettiğimiz dosyayı seçeriz..
  Şarkının neresinden hangi sesi almak istiyorsak orayı tıklayıp set start maker deriz nerde bitirmek istiyorsak set finish marker deriz..Bu kısmın sesini ayrlamak için effect ten volumeye tıklarız.
  maximize volume presetsden istediğimizi seçeriz ben defaultu seçtim.ok ye bastık.trime tıklayarak seçtiğimiz kısmı diğer kısımlardan ayırırız..filedan information kısmını istediğimiz gibi doldururuz.Save den kaydederiz.
  Masaüstünde sağ tıklayıp kişiselleştirme seslerden windows oturum açma ddan gözata tıklayarak kestiğimiz bu sesi seçeriz.Altta yazan windows başlat sesini çal yazan yerin tikini kaldırırız..
  Yapamadığınız yeri sorabilirsiniz..