Kayıt
10 Nisan 2007
Mesajlar
7.172
Beğeniler
0
Şehir
Paralel evrenMicrosoft'tan Windows için Fix It!

XP, Vista ya da Win 7; karşılaştığınız sorunlara Microsoft'ta toplu çözüm! Şimdi deneyin...

Microsoft yeni bir hizmetinin beta sürecine girdiğini duyurdu. Fix It Center aracı sayesinde Windows problemleri kullanıcılara gerek kalmadan çözülecek.

Windows XP SP3 ve üstündeki bütün Windows işletim sistemleri için geliştirilen bu sistem, Windows 7'nin kendi sorunlarını çözme yeteneğinden çok daha gelişmiş olacak.

Microsoft gerçekçi davranarak bu aracın bile bütün sorunları çözemeyeceğini, ancak günlük kullanımda karşılaşılan pek çok baş ağrısını ortadan kaldıracağını belirtiyor. Amaç pratik , yararlı ve genel kullanıcının yükünü azaltan bir çözüm geliştirmek.


Beta'sını deneyin!


Bu araç üç adımda çalışıyor, Windows kendi sorununun sebebini belirleyip çözmeye çalışıyor.

Eğer yerel veritabanında çözüm bulamazsa online olarak güncellenmiş bilgi arıyor. Kullanıcılar forum forum dolaşacaklarına Microsoft veritabanında kayıtlı bir sorun ise bunu keşfedip çözüyor.

Eğer yine çözüm bulamazsa ilgili Microsoft bölümlerine haber vererek derdine derman istiyor. 2008'den bu yana olan bu marka ve isim aynı isim altında daha gelişmiş bir teknoloji ile çalışacak.

Bu proje Microsoft'un daha sorunsuz bir Windows deneyimi için büyük projesinin sadece başlangıç adımını oluşturuyor. Beta'sını aşağıdaki bağlantıdan deneyebilirsiniz.

Bağlantı: Fix it Center beta


 
Yukarı Alt