1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Windows Phone 7 Güncellmesinin detayları!


 1. DesertRose

  DesertRose rank8

  Kayıt:
  23 Ekim 2009
  Mesajlar:
  1.234
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  Microsoft, Windows Phone 7 güncellemesinin detaylarını açıkladı. Ancak Microsoft'un iPhone ve Android sistemlerine yetişmek için 2011 yılında atılım yapacağını düşünenler hayal kırıklığına uğrayabilir, zira açıklamaya göre güncelleme pek fazla yenilik getirmeyecek.

  Microsoft, gelecek güncellemede üç yenilikten bahsediyor; Kopyala-yapıştır işlevleri, daha hızlı yüklenen uygulamalar ve daha iyi Windows Pazaryeri araması.

  Yeniliklerden, kopyala-yapıştır işlevleri en başından beri Windows Phone 7'de yer almalıydı. Özellikle, Windows Phone 7'nin Mobil Office uygulamaları ile birlikte geldiğini, Android ve iPhone'da bu özelliğin en başından beri olduğunu düşünürsek; kopyala yapıştır özelliklerinin gelişi oldukça geç oldu.

  Daha hızlı yüklenen uygulamalar ve oyunlar ile iyileştirilmiş Pazaryeri araması özellikleri güzel, ancak yenilik olarak kullanıcıları heyecanlandıracağı söylenemez.

  Sonuç olarak, açıklanan güncellemeler, 2011'de Windows Phone 7'den önemli bir atılım bekleyenleri hayal kırıklığına uğrattı. Windows Phone 7, yeni haliyle bile Android ve iPhone'un oldukça gerisinde kalıyor. Eğer Microsoft mobil işletim sistemi yarışında iddialı olmak istiyorsa, Android ve iPhone'a yetişmekle kalmayıp, kendi yeniliklerini getirmesi gerekiyor.