1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Windows Media Player 11'deki Yenilikler


 1. ReAcTiVe

  ReAcTiVe rank8

  Kayıt:
  4 Ekim 2007
  Mesajlar:
  2.262
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Öğrenci
  Şehir:
  Lise

  Windows XP için Windows Media Player 11, dijital medyanız için size eşsiz bir seçenek ve esneklik sunar. Bilgisayarınızdaki dijital müzik, fotoğraf ve video kitaplıklarınızı kolayca yönetebilir ve koleksiyonunuzu istediğiniz yere götürmeniz için geliştirilen basitleştirilmiş yolların keyfini çıkarabilirsiniz.

  *
  Tasarımda Sadelik
  *
  Sevdiğiniz Müziklerin Daha Fazlası
  *
  Tüm Eğlenceniz Tek Bir Yerde
  *
  Her Yerde Keyifle Kullanın


  Tasarımda Sadelik
  Windows Media Player 11'i tasarlarken, geniş bir yelpazedeki kullanıcıların gereksinimlerini dikkate aldık — dijital medyaya yeni başlayan kişilerden bilgisayarlarında çok büyük koleksiyonlar bulunan seçici odyofililere kadar. Bu geri bildirimi tasarım sürecine uygulayarak, içerikte daha kolay ve daha görsel bir gezinme yöntemi sunmak ve genel performansı daha da geliştirmek için Player kullanıcı arabiriminde önemli değişiklikler yap
  WMP11_now_playing.jpg
  Akıcılık ve kısayollar
  Windows Media Player arabirimini basitleştirmek için, klasik menüler şimdi varsayılan olarak kapalı durumda, ancak Player'ın çerçevesinde herhangi bir yer sağ tıklatılarak erişilebilirler.
  WMP11_menus.JPG
  Ayarlara hızlı erişim
  Her bir etkinlik sekmesiyle (Şimdi Yürütülüyor, Kitaplık, Kopyala, Yaz ve Eşitle) ilişkili menü seçeneklerini görüntülemek için sağ tıklatın ve sekmelere atanmış aşağı okları tıklatın. Bu yeni özellik çoğu ortak Player ayarı için hızlı ve adanmış erişim sunar.
  WMP11_rip_menu.jpg
  Evrensel geri ve ileri düğmeleri
  Şimdi Windows Media Player'da gezinme, sol üst köşede bulunan geri ve ileri düğmeleriyle her zamankinden daha kolay. Adımlarınızı geri izlemek veya önceki göreve dönmek için çeşitli ekranlar arasında ileri ve geri gitmeniz yeterlidir.
  WMP11_back-and-forth.JPG
  Yenilenmiş kayıttan yürütme denetimleri
  Yeni kayıttan çalma denetimlerini bulmak ve kullanmak daha kolay ve gelişmiş yineleme, karıştırma ve tam ekran seçenekleri içeriyor.
  wmp11_playback_controls.jpg
  urum alanı
  Tek bir tıklatmayla, Player'ın sol alt köşesindeki alanının görüntüsünü kayıttan yürütme durumu, albüm kapak resmi veya equalizer içeren bir küçük resim görünümüne değiştirebilirsiniz.
  WMP11_StatusArea.JPG
  Sevdiğiniz Müziklerin Daha Fazlası
  Windows Media Player 11, müzik koleksiyonunuza yeni bir hava katacak ve çok daha fazla kişisel eğlence deneyimi oluşturacak akıllı ve eğlenceli özelliklerle doludur. Yeni tasarım, dijital kitaplığınızdan en iyi şekilde yararlanmanıza ve her şeyi yönetmek için geliştirilen basit çözümlerin keyfini çıkarmanıza olanak sağlar.

  Yeni müzikleri keşfedin
  Windows Media Player 10'dan tanıdığınız mağazaların çoğu bu Player sürümünde de var. Beğendiğiniz çevrimiçi mağazayı bulmak için, Çevrimiçi Mağazalar sekmesinde Tüm Çevrimiçi Mağazalara gözat seçeneğini tıklatmanız yeterlidir. Player içinden kullanılabilen mağazalar hakkında daha fazla bilgi edinin.
  WMP11_browse_stores.jpg
  Ortam Kılavuzu
  Player'ın önceki sürümlerindeki Windowsmedia.com Kılavuzu'nun beğendiğiniz tüm özellikleri Windows Media Player 11'de de var. Medya Kılavuzu ücretsiz müzik videoları, film fragmanları ve çevrimiçi radyo istasyonlarına hızlı erişim sunuyor. Kılavuz'a erişmek için, Çevrimiçi Mağazalar sekmesini ve sonra Medya Kılavuzu'nu tıklatın. Dünyanın her tarafından istasyonları kolayca aramak için Radyo Ayarlayıcısı'nı (bağlantısı sayfanın sağ sütunundadır) kullanın.

  Müthiş CD kopyalama seçenekleri
  Windows Media Player kitaplığınıza kopyalamak istediğiniz CD'leriniz mi var? Sorun yok. Windows Media Player 11 ile müzik koleksiyonunuzun tamamını kopyalamak hızlı ve kolay. CD kopyalama hakkında daha fazla bilgi edinin (İngilizce).

  Geçerli müzik kopyalama biçimi seçeneklerine (Windows Media Audio (WMA), MP3, Windows Media Audio (Değişken Bit Hızı) ve Windows Media Audio (Kayıpsız)) ek olarak, Windows Media Player 11 iki yeni seçenek sunuyor: Windows Media Audio Pro ve WAV (kayıpsız). Daha fazla bilgi için bkz: Dosya biçimi seçme (İngilizce).
  WMP11_rip_tab_menu-options.jpg
  Müzikseverler için tasarlandı
  CD kopyalayarak, Web'den şarkı yükleyerek ve çevrimiçi mağazalardan müzik satın alarak gittikçe daha büyük bir dijital müzik koleksiyonu oluşturdukça, tüm bu müzikleri hızlı bir şekilde düzenlemek ve keşfetmek daha da önem kazanıyor. Windows Media Player 11, çok büyük dijital müzik kitaplıklarıyla (sayıyla belirtmek gerekirse milyonlarca müzik parçası ile) çalışacak şekilde en iyileştirildiğinden, tüm koleksiyonunuzu tek bir melodiyi atlamadan çok hızlı bir şekilde kaydırabilir, döndürebilir ve içindeki şarkılara gözatabilirsiniz.

  Basitleştirilmiş kitaplık
  Kitaplık gezintisi hala sol bölmede, ancak düzen, yerleşim ve akışı kolaylaştıracak birkaç geliştirme yapıldı. Müzik şimdi sanatçıları, albümleri, şarkıları, tarzları, yılları ve derecelendirmeleri gösteren basit bir liste içeren kendi özel görünümüne sahip. Gezinti bölmesinde Kitaplık'ı sağ tıklatıp Diğer görünümleri göster'i seçenek bu listeye öğe ekleyebilirsiniz.
  WMP11_musicview_loc.gif
  Albüm kapak resmi görünümleri
  Dijital medyanın keyfini çıkarırken albüm kapak resimlerinden vazgeçmeniz gerekmiyor. Daha görsel bir deneyim sunan Windows Media Player 11, tüm kitaplıkta albüm kapak resimlerini kullanarak müzik fiziksel bağlantıyı yeniden kuruyor ve Sanatçı, Albüm ve Şarkı görünümlerine göz atarken size çok daha kolay bir başvuru noktası sağlıyor.
  WMP11_albumart.jpg
  Eksik albüm kapak resimlerini ekleme
  Albüm kapak resimlerine daha fazla ağırlık vererek, Windows Media Player 11 eksik albüm kapak resimlerinin bir sorun olmamasını sağlıyor. Çoğu albüm kapak resmi, Windows Media Player 11'deki gelişmiş ses parmak izi oluşturma becerileri kullanılarak arka planda otomatik olarak yerleştirilebilir.

  Player'ın eksik albüm kapak resimlerini ve bilgilerini (meta verilerini) Web'de aramasını ve sonuçları kullanarak müzik dosyalarınıza eklemesini (etiketlemesini) de sağlayabilirsiniz. Herhangi bir nedenle albüm kapak resmi bulunamıyorsa ve dijital resim olarak bir kopyasına sahipseniz ya da özel albüm kapak resmi eklemek istiyorsanız, boş albüm simgesini sağ tıklatıp Albüm Resmini Yapıştır'ı seçerek kopyaladığınız bir resmi kolayca ekleyebilirsiniz.
  WMP11_managingalbumart2.JPG
  Gelişmiş ses parmak izi
  Büyük dijital müzik kitaplıklarında, parçalar genellikle birkaç farklı yerden ve değişen kesinlik düzeylerinde meta verilerle gelir. Çoğunlukla tüm parçalarınızın uygun şekilde etiketlendiğinden emin olmak zordur. Arka planda çalışan otomatik meta veri araçlarına ek olarak, Windows Media Player 11 şimdi var olan medya bilgileri özelliklerini temel alan ve parçalarınızla ilgili doğru albüm bilgilerini kesin olarak bulan ses dalga biçimi eşleştirme özelliğini içeriyor.

  Bu nasıl çalışır? CD'leri Windows Media Player 11'e kopyalamaya başladığınızda, bir veritabanı kullanılarak bilgiler derlenir ve şarkıyı belirlemek için dalga biçimleri eşleştirilir. Bilgiler doğrulanır ve sonra bir şarkıya veya albüme iliştirilir.

  Çalma listeleri kolaylaştırıldı

  Çalma listelerini şarkıları veya albümleri Liste bölmesine sürükleyerek oluşturmaya devam edebilirsiniz, ancak Windows Media Player 11 çalma listesi oluşturmaya ve kaydetmeye yönelik iki yeni seçenek içeriyor. Gezinti bölmesindeki Çalma Listesi Oluştur bağlantısı tek tıklatmayla çalma listesi oluşturma özelliğine erişim sağlar. Liste bölmesindeki basit kaydetme ve adlandırma işlevleri, parmaklarınızın ucunda sezgiye dayalı çalma listesi oluşturma becerileri sağlıyor.
  WMP11_playlists_1.JPG
   
 2. Crossie

  Crossie rank8

  Kayıt:
  6 Nisan 2007
  Mesajlar:
  182
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  Reklammı yapıyosun :lolmuch: :lolmuch:
  Link nerde ? Rolling Eyes
   
 3. Chorus

  Chorus Admin

  Kayıt:
  6 Şubat 2007
  Mesajlar:
  333.453
  Beğenilen Mesajlar:
  362
  Ödül Puanları:
  83
  Şehir:
  Taksim/IST.

  çok gğzel haber olmuş teşekkürler her yenilik yeni bir yeniliğin habercisidir Razz