1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro

Windows Live Messenger'ı zenginleştirin


 1. ReAcTiVe

  ReAcTiVe rank8

  Kayıt:
  4 Ekim 2007
  Mesajlar:
  2.262
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Öğrenci
  Şehir:
  Lise

  Windows Live Messenger'ın vazgeçilmezlerinden olan Discovery Live'a tamamen hakim olun.

  nternetin hayatımızın bir parçası olmasıyla beraber özellikle iletişim alanında internetten çokça faydalanmaya başladık. Anlık mesajlaşma yazılımlarının bugün milyonlarca kayıtlı kullanıcısının olması da ancak bu şekilde izah edilebilir.

  Anlık mesajlaşma yazılımları arasında öne çıkan pek çok yazılım olsa da, Microsoft'un hizmeti Windows Live Messenger, dünya genelinde sahip olduğu kullanıcı sayısıyla hakimiyetini perçinlemiş durumda.

  Windows Live Messenger'ın bu denli yaygın kullanım ağına sahip olmasıyla beraber, yer yer bu yazılım için geliştirilen eklentilerle karşılaşıyoruz. Örneğin Messenger Plus! ve MSN Discovery Live, bu anlamda Windows Live Messenger'a sayısız özellik katan kullanışlı iki yazılım paketi olarak öne çıkıyor.

  Biz bu makalemizde hakkında kafalarda çokça soru işaretleri olan MSN Discovery Live'ı inceliyoruz. Bu yazımızdan sonra artık siz de MSN Discovery Live'ın sayısız nimetinden faydalanabileceksiniz.


  MSN Discovery Live'i yükleyin!

  MSN Discovery Live, önceki sayfada dile getirdiğimiz üzere Windows Live Messenger için tasarlanmış bir yazılım paketidir. Bu paketle Windows Live Messenger'a yaklaşık 150 farklı özellik katma şansınız var.

  Ancak biz, bu makalemizde bu paketin kullanışlı ve de göze çarpan özelliklerinin üzerinde durmaya çalışacağız. MessengerDiscovery 1.4 sürümü yayınlanan programın özellikleri ise basitçe şöyle:


  -Yavaş dosya transferi düzeltmesi
  -Aile kontrolleri
  -Kişi çevrimdışı görünüyor uyarısı
  -Birisinin sizi silmesi durumunda bundan anından haberdar olmanız
  -Vista stilinde ayarlar arayüzü...

  ...ve bunun gibi pek çok opsiyona MSN Discovery Live'ı sisteminize kurarak ulaşabilirsiniz.

  Öncelikle MSN Discovery Live'ı indirmek için http://live.msgdiscovery.com/ tıklayın.


  20080519173120.jpg

  Discovery Live ve Kişi listesi

  Discovery'i kurduktan sonra Windows Live Messenger'ınızı yeniden başlatın. Beraberinde Discovery yazılımı da açılacaktır ve Windows saatinin olduğu panelde simgesini görebilirsiniz. Bu simgeye sağ tıklayın ve listesinden en yukarısındaki 'Contacts' butonuna klikleyin.

  Resimde de görebileceğiniz gibi çıkan yeni pencerede Messenger'ınızda bulunan kişileri göreceksiniz. Çevrimiçi ve dışı olanları beraber görmek için sekmelerden 'All'a tıklayabilir, ya da sadece çevrimiçi olanlarla ilgilenmek için 'Online' sekmesinde kalabilirsiniz.


  20080519173211.jpg

  Bu pencerede listenizdeki bir kişiye tıkladığınızda sağda o kişiyle ilgili bazı ayrıntılı bilgilerle karşılaşacaksınız. Bunlar örneğin en son bu kişiyle ne zaman konuştuğunuzu ve yazı fontu gibi pek çok ayrıntıya ulaşmanız mümkün. Bunun yanında 'Delete contact' ile bu kişiyi listenizden silebilir, 'Send instant message' ile mesaj gönderebilir, 'steal display picture' ile de bu kişinin avatarında kullandığı resimi aynen kendi avatarınıza alabilirsiniz. Diğer bir deyişle 'Steal display picture' yani 'resim çalma' özelliği ile Print Screen ile resim çekme zahmetinde bulunmadan, direkt olarak bu fonksiyon sayesinde karşınızdaki kullanıcının resmini alabilirsiniz.


  Discovery'e Türkçe dil desteği

  Discovery simgesine aynı şekilde sağ tıklayın ve bu sefer 'Contacts'ın hemen altındaki 'Settings' butonuna klikleyin. Açılan yeni pencerede Discovery'nin hemen her ayarını bulabilirsiniz.

  Öncelikle uygulamayı Türkçe'leştirmek için bu pencere açıkken Messenger Discovery > Genel Ayarlar'dan 'Dil seçimi' bölümünden 'Turkish'i seçmeniz gerekiyor. 'Uygula' butonuna basar basmaz Discovery'i Türkçe olarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

  20080530154657.jpg

  Messenger Discovery > Görüntü Ayarları'na geldiğinizde burada Discovery'nin görselliğiyle ilgili bir takım ayarları göreceksiniz. 'Windows Live Messenger'da MessengerDiscovery sembolünü göster'in yanındaki kutucuğu işaretlediğinizde Live Messenger'ınıza Discovery'nin sembolünün yerleştiğini göreceksiniz. Aynı şekilde diğer ayarlar da Discovery'nin Live Messenger'a entegre olmasıyla ilgilidir.

   
 2. TheOne

  TheOne rank8

  Kayıt:
  24 Aralık 2007
  Mesajlar:
  2.032
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  cehennemin dibi

  paylaşım güzel teşekkür ederim
   
 3. Black Rain

  Black Rain rank8

  Kayıt:
  17 Kasım 2007
  Mesajlar:
  10.380
  Beğenilen Mesajlar:
  2
  Ödül Puanları:
  38
  Meslek:
  Kamyon Şöförü
  Şehir:
  Bursa / Gemlik

  Reklam var gibime geldi ama nese :)