1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

Windows Live Messenger 2011 ZorunLu Güncelleştirme


 1. _DreaMTurK_

  _DreaMTurK_ rank8

  Kayıt:
  26 Eylül 2007
  Mesajlar:
  469
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Öğrenci
  Şehir:
  Kocaeli
  Öncelikle eski sürüm kullanarak oturum açmanızın yani o zorunlu güncelleme uyarısının ortadan kalkmasını istiyorsanız bunun iki yolu var. İlk olarak anlatacağım yöntem bir hayli kolay ve herkesin yapabileceği şekilde. Bilgisayarımızda hemen Windows Live Messenger’ın kurulu olduğu dizine (C:\Program Files\Windows Live\Messenger) gidip msnmsgr.exe dosyasına sağ tıklayarak Uyumluluk sekmesinden “Bu programın çalıştırılacağı uyumluluk modu” seçeneğini işaretleyip seçeneklerden Windows 2000‘i seçip onayladıktan sonra

  ki Bknz. İlgili Resim:​
  [​IMG]

  MSN Messenger’ımızı açıyoruz ve oturumumuzu açıyoruz. Ancak bu durumun oluşturduğu bir dezavantaj var. Eğer siz de MSN Plus gibi yazılımlar kullanıyorsanız bu uyumluluk modu ile zorunlu güncelleme olayını aşınca MSN Plus aktif olmuyor. Bu nedenle ikinci bir çözüm yolunu da anlatacağım. Bu anlatacağım yöntemle uyumluluk modunu kullanmadan zorunlu güncelleme olayını kaldırabiliyor ve MSN Plus’ı da aktif olarak kullanabiliyoruz. Yapacağımız işlem eski sürümü yeni sürüm gibi göstermek olacak.


  Peki bunu nasıl yapacağız? Eski ve ufak bir program yardımıyla. Şimdi buraya tıklayarak Rescue Hacker’ı indirin. İndirdiğiniz zip uzantılı dosyayı bir dizine çıkartın ve ResHacker’ı çalıştırın. Programı çalıştırdıktan sonra File menüsünden Open diyerek yine Windows Live Messenger’ın kurulu olduğu dizine (C:\Program Files\Windows Live\Messenger) gidin ve ordan msnmsgr.exe dosyasını açın. Sol taraftaki menüden Version Info > 1 > 1033‘ü seçiyoruz sağ taraftaki pencerede “ProductVersion” değerini değiştiriyoruz. Aşağıdaki ekran görüntüsünde de görebileceğiniz gibi o kısma yeni version numarasını yazıyoruz. (VALUE “ProductVersion”, “115.4.3502.0922″)
  İsterseniz hemen bir üstteki “FileVersion” değerini de aynı şekilde (115.4.3502.0922) değiştirebilirsiniz. Bunları değiştirdikten sonra Compile Script‘e tıklayıp File menüsünden Save ile dosyamızı kaydediyoruz. Sonrasında Windows Live Messenger’ı çalıştırdığımızda yine herhangi bir güncelleme uyarısı çıkmadan ve MSN Plus gibi yardımcı yazılımları da aktif olarak kullanarak oturum açabiliyoruz.
  [​IMG]
   
 2. Stw

  Stw Öğreniyorum

  Kayıt:
  30 Ocak 2011
  Mesajlar:
  137
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Öğrenci
  Şehir:
  Fifa 11
  gerçekten çileden çıkarıyor bu ms güncellemeleri teşekkürler :muck: