1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Windows 7'nin hızı sorun oldu


 1. Nina Ricci

  Nina Ricci exlmanager

  Kayıt:
  19 Ekim 2009
  Mesajlar:
  10.293
  Beğenilen Mesajlar:
  30
  Ödül Puanları:
  48

  [​IMG]

  Windows 7'nin hızlı olduğu kesin ama bu kadar hızlı olmasını da kimse beklemiyordu...

  Microsoft'un açıklamasına göre Windows 7, büyük kapasiteli SATA disklerle beraber kullanıldığında bazı sorunlar ortaya çıkabiliyor. Problem, bilgisayar bekleme modundan uyandırıldığında ortaya çıkıyor.


  Yazılım devinin bir destek makalesinde açıkladığında göre Windows 7 ve Windows Server 2008 R2, eğer PC'de 1 Terabyte veya daha büyük bir SATA sabit disk varsa sistem uyku modundan çıkarken bir hata mesajı çıkabiliyor. Hatanın sebebi SATA sürücülerinden kaynaklanıyor: Sürücüler, bir sistemin bekleme veya uyku modundan çıkmasının en fazla 10 saniye içinde gerçekleşmesini öngörüyor. Özellikle yüksek kapasiteli disklerin uyku modunda çıkması 10 saniyeden fazla sürebildiği için uyanma sırasında zaman aşımı meydana gelebiliyor.

  Microsoft problemi çoktan detaylı bir şekilde inceledi ve bu hatayı gideren yamayı indirmeye sundu. Firma, sadece bu sorunla karşılaşan kullanıcıların ilgili yamayı indirip kurmasını tavsiye ediyor. Geri kalan herkesin bu yamayı da barındıracak olan Windows 7 Service Pack 1'i beklemesi tavsiye ediliyor.