1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Windows 7 için WiFi hack!


 1. Kriptex

  Kriptex rank8

  Kayıt:
  19 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  2.458
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  [​IMG]

  Windows 7'nin içinde yer alan ve rafa kaldırılmış bir özellik, küçük bir yamayla emrinizde!

  Windows 7 için geliştirilen ancak tamamlanmayan bir proje, bütün WiFi cihazları küçücük bir yamayla sanal WiFi erişim noktasına dönüştürüyor.

  Nomandio'nun geliştirdiği bu yama, Microsoft'un 2006'da durdurduğu projeyi temel alıyor. Bu kod Windows 7'de bulunduğu için de sadece küçük bir yamayla kullanmak mümkün oluyor. Bahsi geçen yamanın adı Connectify ve henüz beta test aşamasında.

  Yazılımsal erişim noktaları yeni değil, donanım olarak pahalıya gelen erişim noktalarının yerine başka WiFi cihazları kullanma imkanı ayrıca bir yazılım olarak satılıyor. Bunları kullanarak bir bilgisayarı erişim noktasına dönüştürmek mümkün oluyor.

  Connectify'ın avantajı bağlantıyı diğer WiFi cihazlarla paylaşabilmesi. Kablosuz internet bağlantısının ücretli olarak sunulduğu yerlerde, dizüstü bilgisayardaki bağlantıdan cep telefonunda da yararlanmak mümkün oluyor. Elbette ülkemizde ve dünyada hizmet sektöründe, örneğin kafelerde kablosuz internet erişimi ücretsiz olarak sunuluyor. Yine de Connectify, Windows 7'ye entegre bir çözüm olarak kullanışlı olabilir.

  Bu arada WiFi da gelişiyor, örneğin Intel'in geliştirdiği Cliffside teknolojisi, birden çok WiFi bağlantıyı sürdürmeye yarıyor. Bu sayede klavye ve fare de bilgisayara WiFi üzerinden bağlanabiliyor.


  Bilgi için: Microsoft
  Telefon: (212) 258 59 98 pbx