1. Reklam


  1. joysro
   asur
   serenity
   redsea
   blacksro
   plag
   alaaddin
   modbasvuru

Windows 7 başardı mı?


 1. Kriptex

  Kriptex rank8

  Kayıt:
  19 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  2.480
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  [​IMG]

  Windows 7 en büyük görevi başardı mı?

  Windows 7 piyasaya çıkarken en çok merak edilen soru nihayet cevabını buluyor.

  Change Wave geçtiğimiz günlerde 1700'ün üzerinde kurumsal müşterinin Windows 7 ile ilgili görüşlerini bir araya topladığı raporunu yayınladı. Bu rapor, Windows 7 piyasaya sürülürken en çok merak edilen sorunun, yani şirketlerin yeni Windows'a nasıl bakacakları sorusunun cevabını vermesi açısından oldukça önemli...

  Yayınlanan rapora göre kurumsal müşterilerin %93'ü Windows 7'nin performansından "tatmin olduklarını" söylediler. %93'lük oran daha önce yapılmış olan aynı araştırmaya göre %1'lik artış olduğunu gösteriyor.

  Peki ya donanım harcamaları ve Windows 7?

  Bu 1700 firmanın büyük kısmı 100'ün üzerinde Windows 7 lisansına sahip. Toplu lisans satın alan müşteriler için yeni işletim sisteminin performansı kadar yol açtığı maliyet artışları da büyük önem taşıyor. Araştırmada Windows 7'nin firmalar için yol açtığı ek maliyetler de incelendi.

  Araştırmaya katılan firmalardan %26'sı Windows 7'nin kendileri için sadece yazılım değil, ek donanım maliyeti de çıkarttığını söyledi. Fakat bu donanım yatırımların zaten planlanmış yatırımlar olduğu, Windows 7'nin aslında bu süreci hızlandırıp öne çektiği açıklandı.

  Rapor da gösteriyor ki, Windows 7 son kullanıcının ötesinde, dev şirketler için de gayet tatminkar bir işletim sistemi olmayı başardı. Bakalım bu başarı, Vista felaketini tamamen silmek için yeterli olacak mı?