joysro

Kayıt
17 Ekim 2019
Mesajlar
20
Beğeniler
2
kingo
WINDOWS 10 HELLO HATALARI 0X801C004D VE 0X80070490
Windows Hello, PC'nize daha hızlı erişim sağlar. Aşağıdakileri kullanarak, Windows aygıtlarınıza bir şifreden 3 kat daha hızlı giriş yapabilirsiniz.
Nadir durumlarda, hata alabilirsiniz. bunlardan

  • 0x80070490 - Tanınmadı, Pin ve parmak izi artık oturum açmak için seçenek değil
  • 0x801c004d - Oturum açma için PIN kullanmak üzere bir cihaz kaydedilemiyor Hatalarını çözmeye çalışacak yolu göstermeye çalışacağım
Bu hatalardan herhangi birini alırsanız, yapmanız gerekenler:
  1. Windows Güncellemelerini Denetle
  2. PIN'i tekrar oluşturmaya çalışın
  3. CNG Anahtar Yalıtım Hizmetini kontrol edin
  4. TPM’yi sıfırlayın
  5. Yeni Bir Kullanıcı Hesabı Oluşturun.
1] Windows Güncellemelerini Denetle
Cihazınız birkaç nedenden dolayı Windows 10'un en son sürümüne güncelleme yapamayabilir ve bu nedenle büyük olasılıkla hatalar verebilir. Bu nedenle, bunu denemek ve düzeltmek için Ayarlar'a gidin ve ' Güncelleme ve Güvenlik ' bölümünü seçin. Burada, sol bölmeden ' Windows Güncellemeleri'ni tıklayın ve Güncellemeleri Denetle'yi tıklayın . Kurulduktan sonra bilgisayarı yeniden başlatın ve PIN kodu ekleyip ekleyemeyeceğinizi kontrol edin.
Yukarıdaki yöntem sonuç vermezse, sonraki yönteme geçin.
2] PIN'i tekrar oluşturmaya çalışın

Oturumu kapatın, oturum açın ve PIN'i tekrar oluşturmaya çalışın. Bu işe yaramazsa, cihazı yeniden başlatın ve ardından PIN'i tekrar oluşturmayı deneyin.
3] CNG Anahtar Yalıtım Hizmetini kontrol edin

Bu hizmet, uzun ömürlü anahtarları Ortak Ölçüt gereksinimlerine uygun güvenli bir işlemde saklar ve kullanır. Bununla ilişkili bir sorun, soruna neden olabilir.
CNG anahtar izolasyon hizmeti LSA sürecinde barındırılmaktadır. Hizmet, Ortak Kriterler tarafından istenen şekilde özel anahtarlara ve ilişkili şifreleme işlemlerine anahtar işlem yalıtımı sağlar. Hizmet, uzun ömürlü anahtarları Ortak Ölçüt gereksinimlerine uygun güvenli bir işlemde saklar ve kullanır.
Bu nedenle CNG Anahtar Yalıtım Hizmetinin çalıştığını ve Başlangıç türünün ' Manuel (Tetiklenen) ' olarak ayarlandığını kontrol edin .
' Çalıştır ' iletişim kutusunu başlatmak için birlikte Win + R tuşlarına basın . Kutunun boş alanına ' Services.msc ' yazın ve Servis Yöneticisini açmak için Enter'a basın .
Windows 10 Hello hataları 0x801c004d veya 0x80070490

Şimdi, ' CNG Anahtar İzolasyonu' servisini arayın .
CNG Anahtar izolasyon özellikleri kutusunu açmak için üzerine çift tıklayın ve 'Başlangıç türü' nden , ' Manuel'i seçin . Bu, varsayılan ayardır. Disabled (Devre Dışı) olarak ayarlanması durumunda problem yaratabilir.
Bilgisayarı bir kez yeniden başlatın ve PIN kodu ekleyip ekleyemeyeceğinizi kontrol edin.

Manuel olarak ayarlamak işe yaramazsa, Otomatik olarak ayarlayabilir , ardından Başlat düğmesini tıklayıp yardımcı olup olmadığına bakın.
4] TPM’i Sıfırla

TPM'yi sıfırlamak veya Clear-TPM çalıştırmak bu yardımcı olabilir bakın.
5] Yeni Bir Kullanıcı Hesabı Oluşturma

Yukarıdaki yöntemlerden herhangi biri işe yaramazsa, ' Windows 10'da yerel kullanıcı veya yönetici hesabı oluşturma ' bölümündeki adımları izleyerek yeni bir kullanıcı hesabı oluşturabilir ve PIN'i bu yeni kullanıcı hesabına ekleyip ekleyemeyeceğinizi kontrol edebilirsiniz.
 
Yukarı Alt