1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

Win7'nin XP'ye yenildiği alan


 1. Kriptex

  Kriptex rank8

  Kayıt:
  19 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  2.458
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  [​IMG]

  Windows XP pil ömründe Windows 7'yi yendi.

  Windows 7 her alanda kazanırken nereden kaybediyor? İşte yeni işletim sisteminin yumuşak karnı...

  Windows 7, Windows XP'de olmayan güvenlik özelliklerine ve yeni teknolojilere sahip. Bununla birlikte Vista temeli üzerine kurulu ve bu yeni nesil özelliklerin de bir bedeli var. Bu bedel kendisini masaüstü bilgisayarlarda değil ama dizüstü bilgisayarlarda ve netbooklarda kendisini gösteriyor: Pil ömrü!

  Yapılan en son testlerden aktarılan bilgilere göre Windows 7, pil ömrü konusunda Windows XP'nin oldukça ardında kalıyor. Açılış süresi olarak bile XP'ye çok yakın olan Windows 7, pil ömründe ne kadar geride?

  Windows XP'nin pil ömrü zaferi

  Windows 7, Windows XP'ye göre ortalama 47 dakika daha az pil ömrü sunarak şaşırttı. Test modellerinden ASUS 1008HA'da bu fark 57 dakika ile bir saate yaklaştı. Bu, netbook'un pil ömrünün yüzde 16 daha az olduğunu gösteriyor. Bu testleri düzenleyen siteler ise Liliputing ve jkOnTheRun oldu. Bazı yabancı sitelerde yer alan test sonuçları, Windows 7'nin Apple'ın Mac OS X 10.6 Snow Leopard'ının da MacBook'lar üzerinde geride kaldığını gösterdi.

  Bu testlerden çıkan olumlu sonuç ise Windows 7'nin netbooklar üzerinde rahatlıkla çalışması oldu. Buna karşın her cephede zaferler kazanan Windows 7'nin yüzünün gülmediği tek alan netbooklar oluyor.

  Bilgi için: Microsoft
  Telefon: (212) 258 59 98 pbx