WeAre

Buralıyım
- Resim Silinmiş.
Windows 7 kullananlar ne kadar arttı?

Windows 7, çıkışından bu yana geçen sürede kullanıcı sayısını ne kadar artırdı? İşte cevap...

Microsoft Windows 7'nin çıkışı, bu işletim sisteminin pazar payını geçen ay sonu itibariyle yüzde 3.48'e taşıdı.

Net Applications'un rakamlarına göre Windows 7 ayın 31'i itibariyle yüzde 3.67'ye tırmandı. Bu küçük bir yüzde gibi görünebilir ama aybaşındaki yüzde 1.73'e göre payını iki kattan fazla arttırmış durumda.

Microsoft'un oldukça serbest geçen beta süreci, Windows 7'nin daha piyasaya çıkmadan yüzde 1'den fazla yaygınlık kazanmasına sebep olmuştu. Ekim 21'de, resmi çıkıştan sadece bir gün önce pazar payı yüzde 1.89'du. Ertesi gün yüzde 1.99 oldu ve 30 Ekm'de yüzde 3.48'e çıkmıştı bile. En son ölçümce yüzde 3.67 olmuştu.

Genel toplamda Windows işletim sistemlerinin pazar payı yüzde 92.52. Mac yüzde 5.27 ve Linux yüzde 0.96 paya sahip.

Net Applications'un ölçümleri internet tarayıcılardan gelen bilgilere dayanıyor. İnternete giren her kullanıcının internet tarayıcısı işletim sisteminin ne olduğunun anlaşılmasını sağlıyor. Ocak ayında Windows yüzde 93.66 pazar payına, Mac yüzde 4.71 ve Linux ise 09 paya sahipti. Aynı dönemde iPhone 0.18'den 0.96'ya fırlamıştı. iPhone da internet bağlantısı sebebiyle ölçümlere giriyor. Apple'ın yılsonu itibariyle Microsoft'tan pazar payı aldığı görülüyor.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Yukarı Alt