Poker Face

Bilgiliyim
Windows 7'ye neden SP1 gelecek?

Vista'ya SP1 hazırlarken eli ayağına dolaşan Microsoft, Windows 7 SP1'de ne yapacak?

Windows 7 çok iyi durumda ve pek çok kullanıcı bugün için bir servis paketine gerek duymuyor Ama peki yarın neler olacak? Microsoft'un en son işletim sistemi Windows 7 SP1'den neler bekleyebiliriz?

Daha önceki Windows sürümlerinde geçerli bir kural vardı: Yeni Windows'a servis paketinden önce geçme! Ama Windows 7, beta test süreciyle bir istisna olmayı başardı İşte bu yüzden Windows 7 SP1, özünde ve karakterinde biraz SP2 gibi olacak; yani işletim sisteminin olgunluk sürecinde çıkan bir SP olacak

Microsoft'un SP1'i hazırlamaya başlamasının temel sebeplerinden birisi, yeni işletim sistemine geçmeden önce SP1'i bekleme kararı alan şirketleri de kendine çekmek Yoksa Windows 7 kolay kolay servis paketine ihtiyaç duyacak gibi görünmüyor Windows XP ve Vista için yama üzerine yama çıkmaya devam ederken Windows 7'de işler çok sakin yürüyor

Windows 7 SP1'de ne değişecek?

Daha önce sızan bazı kodları ve Microsoft'un SP1 için ortaya çıkan ilk çalışmalarının ipuçlarını sizlere aktarmıştık

Windows Vista döneminde performans artırımı, program hatalarının düzeltilmesi ve güvenlik açıklarının kapanması için SP1 büyük bir hızla hazırlanmak zorunda kalmıştı Windows 7'de böyle bir zorunluluk yok, peki neler olacak? Bilişim dünyasındaki spekülasyonlardan bazılarını aktarmak gerekiyor

SP1'de çok az bug yamanacak, güvenlik açığı kapanacak Yeni USB 30 standardına gelişmiş destek gelecek Büyük olasılıkla Bluetooth ve Wi-Fi geliştirmeleri yapılacak Yani Windows 7 SP1, Windows 7'yi çok daha rafine hale getirmek dışında büyük bir şey getirmeyecek Vakit bol olunca, ortaya dikkatle hazırlanmış bir SP1 çıkabilir ve daha önceki bazı SP rezaletlerinin benzereleri yaşanmayabilir Bundan kasıt, elbeyye yeni SP ile geçmişte yaşanan bazı uyumsuzluk problemleri

Windows XP'nin önünü kesip , Win7'ye yüklenerek büyük bir hata yapıyor ama hadi hayırlısı.

Bazen X dan kapatınca kapanmıyor(herhangi birşey dosya,site vb ) takılı kalıyor o bug sadece bendemi var ? xP

Yukarı Alt